Hledáme děti z fotografie!

Hledáme děti z fotografie


V úterý 24. června 1975 přivítala pražská zoo svého 25. miliontého návštěvníka, který tak vstoupil do její historie, stejně jako vstoupí letošní 60. miliontý! Co prvního vás napadne, když se řekne rok 1975 a pražská zoo? Vybaví se vám konkrétní událost nebo oblíbené zvíře, které jste museli při každé návštěvě vidět? Pátrejte spolu s námi v historii roku 1975 a pomozte nám nalézt děti ze snímku!

Oslava 25. miliontého návštěvníka 24. června 1975. Foto: Vladimír Motyčka Oslava 25. miliontého návštěvníka 24. června 1975. Foto: Vladimír Motyčka

Touto novou, poněkud netradiční kampaní sledujeme hned několik cílů najednou:

  1. Skutečně hledáme děti ze snímku výše, abychom je pozvali na slavnostní zahájení hlavní sezóny dne 25. března 2017.
  2. Reminiscencí na rok 1975 a 25. miliontého návštěvníka chceme propagovat skutečnost, že v letošním roce přivítáme celkového 60. milontého návštěvníka pražské zoo!
  3. Styl kampaně vedené v duchu 70. let ovlivní dramaturgii zahajovací slavnosti, jakož i její program a sadu nových retro merchandisingových předmětů.
  4. Hodláme evokovat vzpomínky pamětníků oné doby soutěžní anketou “ZA KÝM JSTE CHODILI V ROCE 1975 VY?”

Vzpomínejte spolu s námi a podělte se o své vzpomínky a fotografie prostřednictvím e-mailu detizfotografie@zoopraha.cz.

Pět nejzajímavějších příspěvků odměníme roční vstupenkou do Zoo Praha a drobnými cenami. Zároveň budou zveřejněny na našem webu a Facebooku.

Přečtěte si, jak probíhá pátrání po dětech ze snímku. Více "Z deníku hledače dětí" po kliknutí ZDE.


Ze čtyř kvakošů nočních, kteří byli loni označeni v areálu Zoo Praha satelitními vysílači, se první již vrátil na své hnízdiště. Ornitology Lubomírem Peškem a Karlem Pithartem zde byl pozorován v sobotu 1. dubna. Poprvé se tak u tohoto druhu podařilo zmapovat cestu do zimovišť a zpět na hnízdiště.

Kvakoš noční, foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Kvakoš noční, foto: Lubomír Peške

Více o historii Zoo Praha


Nechte ožít historii Zoo Praha! Obohaťte svoji sbírku o netradiční upomínkové předměty, které se váží k historii pražské zoo v Troji. Tričko s kultovní lvicí Šárkou nebo pamětní medaile a mnoho dalšího naleznete v našem e-shopu po kliknutí ZDE.