Toulavý autobus opět na cestách

Zoo Praha / Prague Zoo

Zoo Praha  |  28. 09. 2017


Toulavý autobus v roce 2017 znovu vyrazil na cestu do okolí Biosférické rezervace Dja. Ta je spravována prostřednictvím čtyř základen, které jsou rozmístěny na severu Somalomo, na jihu Djoum, na západě Meyomessala a na východě Lomié. Letos autobus vyjížděl s dětmi převážně z východní části rezervace, tedy ze škol v okrese Lomié. První jízda se uskutečnila 21. února a poslední 28. září.

Pan subprefekt okresu Djoumu, Jean Lazard NDONGO NDONGO, při návštěvě autobusu. Foto: Lucie Vejmelková, Zoo Praha. Pan subprefekt okresu Djoumu, Jean Lazard NDONGO NDONGO, při návštěvě autobusu. Foto: Lucie Vejmelková, Zoo Praha.

V rámci prezentace projektu proběhlo slavnostní zahájení letošních jízd, kterého se zúčastnili nejvyšší úředníci z okresu Lomié, včetně pana subprefekta. Po slavnostním zahájení následoval tradiční fotbalový zápas mezi týmem ecoguardů a týmem průmyslového gymnázia, který byl zakončen rautem v místní restauraci.

Před každou důležitou událostí je třeba autobus řádně připravit. Prochází technickou kontrolou, a nakonec také myčkou. Přestože je silnice v Lomié asfaltová, všudypřítomný červený prach se na bílém autobuse usazuje, a o to víc, že je stále období sucha. V období dešťů, kvůli špatnému, často i nesjízdnému stavu silnic, autobus vyjíždět bohužel nemůže.

V roce 2017 Toulavý autobus přepravil do záchranné stanice v Mefou celkem 173 dětí ze škol v okresu Lomié, 9 strážců a 8 rodičů. Od počátku projektu tak počet zúčastněných školáků stoupl na téměř 900 dětí.

Toulavý autobus opět na cestách


Jak pomoci

I vy se můžete zapojit do podpory projektu Toulavý autobus!

Zašlete finanční příspěvek na speciální sbírkové konto Pomáháme jim přežít – č.ú.: 43 – 680 466 0247/0100.

Využijte dárcovské sms!

Přineste starý mobil. Za každý přístroj vyplatí společnost REMA Systém 10 Kč na naše sbírkové konto.

Kupte si některý z vybraných suvenýrů a tiskovin v areálu Zoo Praha nebo na našem e-shopu.

Zůčastněte se Běhu pro zoo, jehož výtěžek je určen na projekty Pomáháme jim přežít.

A v neposlední řadě přijďte do zoo praha! koupí každé vstupenky příspíváte 2 kč na ochranu ohrožených druhů v rámci projektu koruna ze vstupného.

Děkujeme Vám, že nám pomáháte pomáhat!ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní