Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího

Ostatní články

Zoo Praha  |  10. 06. 2016


Lanová dráha je nepřehlédnutelnou součástí Zoo Praha již od roku 1977, kdy se na ní mohli svézt první cestující. V pondělí 13. června po ní pojede sedmimiliontý, kterým můžete být například vy!

Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Během zmíněného pondělí se navíc budete moci svézt na lanové dráze zdarma a být tak učastníky této dějinné události. Jubilejnímu návštěvníkovi pogratuluje osobně Ladislav Urbánek, pověřen výkonem funkce generálního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy. 

Visutá sedačková lanová dráha v Zoo Praha je jednolanová oběžná s pevnými závěsy. Její šikmá délka je 105,9 m a překonává výškový rozdíl 50,1 m. Na kochání krajinou mají cestující lehce přes dvě minuty. Během nich je k vidění celá spodní část areálu nebo Voliéry pod skalou.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní