Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího

Ostatní články

Zoo Praha  |  10. 06. 2016


Lanová dráha je nepřehlédnutelnou součástí Zoo Praha již od roku 1977, kdy se na ní mohli svézt první cestující. V pondělí 13. června po ní pojede sedmimiliontý, kterým můžete být například vy!

Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Během zmíněného pondělí se navíc budete moci svézt na lanové dráze zdarma a být tak učastníky této dějinné události. Jubilejnímu návštěvníkovi pogratuluje osobně Ladislav Urbánek, pověřen výkonem funkce generálního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy. 

Visutá sedačková lanová dráha v Zoo Praha je jednolanová oběžná s pevnými závěsy. Její šikmá délka je 105,9 m a překonává výškový rozdíl 50,1 m. Na kochání krajinou mají cestující lehce přes dvě minuty. Během nich je k vidění celá spodní část areálu nebo Voliéry pod skalou.


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní