Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího

Ostatní články

Zoo Praha  |  10. 06. 2016


Lanová dráha je nepřehlédnutelnou součástí Zoo Praha již od roku 1977, kdy se na ní mohli svézt první cestující. V pondělí 13. června po ní pojede sedmimiliontý, kterým můžete být například vy!

Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Lanová dráha čeká na svého sedmimiliontého cestujícího. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Během zmíněného pondělí se navíc budete moci svézt na lanové dráze zdarma a být tak učastníky této dějinné události. Jubilejnímu návštěvníkovi pogratuluje osobně Ladislav Urbánek, pověřen výkonem funkce generálního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy. 

Visutá sedačková lanová dráha v Zoo Praha je jednolanová oběžná s pevnými závěsy. Její šikmá délka je 105,9 m a překonává výškový rozdíl 50,1 m. Na kochání krajinou mají cestující lehce přes dvě minuty. Během nich je k vidění celá spodní část areálu nebo Voliéry pod skalou.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní