Hlasujte pro Rezervaci Bororo

Ostatní články

Zoo Praha  |  06. 10. 2015


Podpořte Rezervaci Bororo v anketě Dřevěná stavba roku 2015! Díky loňskému vítězství byla Rezervace Bororo letos znovu nominována v rámci jubilejního pátého ročníku ankety, kterého se účastní pouze vítězové minulých let. Děkujeme všem, kteří nás loni podpořili, a doufáme, že svůj hlas dáte tomuto unikátnímu odpočinkovému areálu i letos. Hlasování probíhá od dnešního dne do 11. října na webových stránkách Dřevěná stavba roku 2015.

Rezervace Bororo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Rezervace Bororo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dřevěná stavba roku je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů a realizací staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky, anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Rezervace Bororo získala minulý rok první místo v kategorii Realizované velké hřiště. V rámci letošního „klání“ vítězů předešlých let se tak bude ucházet o speciální titul Vítěz vítězů Dřevěné stavby roku ve své kategorii.

 

HLASOVAT MŮŽETE ZDE.

 

Mírně surreální pojetí celého komplexu Rezervace Bororo přináší specifický a zapamatovatelný zážitek. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Domky rezervace zdobí speciální umělecké malby, kresby a vrypy na stěnách a kůlech, které znázorňují rituály vesničanů a jejich spirituality. Vystavené předměty jsou vyrobeny převážně ze dřeva, klacíků a jiných přírodních materiálů. Doplněny o malby, vrypy, peří, atd.


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní