Hlasujte pro Rezervaci Bororo

Ostatní články

Zoo Praha  |  06. 10. 2015


Podpořte Rezervaci Bororo v anketě Dřevěná stavba roku 2015! Díky loňskému vítězství byla Rezervace Bororo letos znovu nominována v rámci jubilejního pátého ročníku ankety, kterého se účastní pouze vítězové minulých let. Děkujeme všem, kteří nás loni podpořili, a doufáme, že svůj hlas dáte tomuto unikátnímu odpočinkovému areálu i letos. Hlasování probíhá od dnešního dne do 11. října na webových stránkách Dřevěná stavba roku 2015.

Rezervace Bororo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Rezervace Bororo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dřevěná stavba roku je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů a realizací staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky, anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Rezervace Bororo získala minulý rok první místo v kategorii Realizované velké hřiště. V rámci letošního „klání“ vítězů předešlých let se tak bude ucházet o speciální titul Vítěz vítězů Dřevěné stavby roku ve své kategorii.

 

HLASOVAT MŮŽETE ZDE.

 

Mírně surreální pojetí celého komplexu Rezervace Bororo přináší specifický a zapamatovatelný zážitek. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Domky rezervace zdobí speciální umělecké malby, kresby a vrypy na stěnách a kůlech, které znázorňují rituály vesničanů a jejich spirituality. Vystavené předměty jsou vyrobeny převážně ze dřeva, klacíků a jiných přírodních materiálů. Doplněny o malby, vrypy, peří, atd.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní