Hlasujte pro Rezervaci Bororo

Ostatní články

Zoo Praha  |  06. 10. 2015


Podpořte Rezervaci Bororo v anketě Dřevěná stavba roku 2015! Díky loňskému vítězství byla Rezervace Bororo letos znovu nominována v rámci jubilejního pátého ročníku ankety, kterého se účastní pouze vítězové minulých let. Děkujeme všem, kteří nás loni podpořili, a doufáme, že svůj hlas dáte tomuto unikátnímu odpočinkovému areálu i letos. Hlasování probíhá od dnešního dne do 11. října na webových stránkách Dřevěná stavba roku 2015.

Rezervace Bororo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Rezervace Bororo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dřevěná stavba roku je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů a realizací staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky, anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Rezervace Bororo získala minulý rok první místo v kategorii Realizované velké hřiště. V rámci letošního „klání“ vítězů předešlých let se tak bude ucházet o speciální titul Vítěz vítězů Dřevěné stavby roku ve své kategorii.

 

HLASOVAT MŮŽETE ZDE.

 

Mírně surreální pojetí celého komplexu Rezervace Bororo přináší specifický a zapamatovatelný zážitek. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Domky rezervace zdobí speciální umělecké malby, kresby a vrypy na stěnách a kůlech, které znázorňují rituály vesničanů a jejich spirituality. Vystavené předměty jsou vyrobeny převážně ze dřeva, klacíků a jiných přírodních materiálů. Doplněny o malby, vrypy, peří, atd.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní