Pole to pole - Od pólu k pólu

Ostatní články

Zoo Praha  |  03. 04. 2015


Podpořte petici „2 stupně jsou maximum“, petici proti globálnímu oteplování

Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Nikde nemá probíhající změna klimatu tak zdrcující dopad jako na pólech. Tání ledu zásadně ovlivňuje život jejich obyvatel, včetně tučňáků nebo medvědů ledních, kteří jsou na ledu existenčně závislí. Aby se vyhnuli smrti hladem, musejí dnes medvědi překonávat čím dál větší úseky otevřeného moře mezi krami, při tom však riskují utonutí.

Podejte medvědům pomocnou ruku – připojte svůj podpis k petici „2 stupně jsou maximum“, která vyzývá světové vůdce snížit emise CO2 a zamezit tak oteplení vyššímu než 2 °C. K nasbírání co největšího množství podpisů máme ještě 4 měsíce. Rozhodnout může i ten váš hlas…

Petiční arch lze podepsat přímo u vchodu do zoo nebo ho můžete podepsat online ZDE, popřípadě si jej můžete stáhnout ZDE, vyplnit společně se svými známými, přáteli či kolegy a poté naskenovaný odeslat na adresu pr@zoopraha.cz.

Další informace jsou k dispozici na www.poletopolecampaign.org.


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní