Pole to pole - Od pólu k pólu

Ostatní články

Zoo Praha  |  03. 04. 2015


Podpořte petici „2 stupně jsou maximum“, petici proti globálnímu oteplování

Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Nikde nemá probíhající změna klimatu tak zdrcující dopad jako na pólech. Tání ledu zásadně ovlivňuje život jejich obyvatel, včetně tučňáků nebo medvědů ledních, kteří jsou na ledu existenčně závislí. Aby se vyhnuli smrti hladem, musejí dnes medvědi překonávat čím dál větší úseky otevřeného moře mezi krami, při tom však riskují utonutí.

Podejte medvědům pomocnou ruku – připojte svůj podpis k petici „2 stupně jsou maximum“, která vyzývá světové vůdce snížit emise CO2 a zamezit tak oteplení vyššímu než 2 °C. K nasbírání co největšího množství podpisů máme ještě 4 měsíce. Rozhodnout může i ten váš hlas…

Petiční arch lze podepsat přímo u vchodu do zoo nebo ho můžete podepsat online ZDE, popřípadě si jej můžete stáhnout ZDE, vyplnit společně se svými známými, přáteli či kolegy a poté naskenovaný odeslat na adresu pr@zoopraha.cz.

Další informace jsou k dispozici na www.poletopolecampaign.org.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní