Unie českých a slovenských zoo má nového prezidenta

Ostatní články

Jana Jirátová  |  18. 06. 2014


Valná hromada Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) zvolila ve středu 18. června prezidentem této profesní organizace Miroslava Bobka, ředitele Zoo Praha.

www.zoo.cz www.zoo.cz

Viceprezidentem se stala Miloslava Šavelová (Zoo Bratislava), členy Rady UCSZOO Radomír Habáň (Zoo Olomouc), Roman Horský (Zoo Zlín) a Erich Kočner (Zoo Košice).

UCSZOO je profesní organizací, která zastupuje patnáct českých a čtyři slovenské zoologické zahrady. Cílem její činnosti je napomáhat uplatňování poslání zoo a jejich celkovému rozvoji, zvláště podporou vzájemné spolupráce, realizací odborných setkání chovatelů a zoologů a zpřístupňováním zahraničních zkušeností a mezinárodních kontaktů.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní