Unie českých a slovenských zoo má nového prezidenta

Ostatní články

Jana Jirátová  |  18. 06. 2014


Valná hromada Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) zvolila ve středu 18. června prezidentem této profesní organizace Miroslava Bobka, ředitele Zoo Praha.

www.zoo.cz www.zoo.cz

Viceprezidentem se stala Miloslava Šavelová (Zoo Bratislava), členy Rady UCSZOO Radomír Habáň (Zoo Olomouc), Roman Horský (Zoo Zlín) a Erich Kočner (Zoo Košice).

UCSZOO je profesní organizací, která zastupuje patnáct českých a čtyři slovenské zoologické zahrady. Cílem její činnosti je napomáhat uplatňování poslání zoo a jejich celkovému rozvoji, zvláště podporou vzájemné spolupráce, realizací odborných setkání chovatelů a zoologů a zpřístupňováním zahraničních zkušeností a mezinárodních kontaktů.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní