Trojský koník – Návštěva u malých šelem

Ostatní články

Michal Šťastný  |  01. 04. 2014


S novým Trojským koníkem se vypravíme za unikátními vydrami hladkosrstými, chundelatými binturongy, hbitými promykami i dalšími malými šelmami.

Binturong, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Binturong, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Nezapomeneme ani na nejnovější přírůstky pražské zoo – nahlédněte pod pokličku odchovu levhartů mandžuských, seznamte se s vzácným bažantem Salvadoriovým, roztomilými klokany horskými nebo kombami jižními. Čeká vás výprava do království písku terária Kattakum, za českými plazy i do Kamerunu nejen za gorilami.

Příznivce našich projektů na záchranu druhů potěší brožurka Pomáháme jim přežít, nejen pro nejmenší jsme připravili vystřihovánku s našimi velkými želvami.

A to zdaleka není všechno – nový Trojský koník by neměl chybět v knihovničce žádného milovníka pražské zoo. Koupit ho můžete v našem e-shopu, formou celoročního předplatného také ZDE a samozřejmostí je i prodej v obchůdcích v areálu Zoo Praha!

Soutěžit o předplatné Trojského koníka můžete také na Rádiu Junior. Tam si můžete poslechnout i řadu informací o malých šelmách.


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní