Nora NEJ žirafou!

Ostatní články

Michal Šťastný  |  25. 03. 2014


Pomozte krásné Noře stát se NEJ žirafou.

Žirafa Nora, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Žirafa Nora, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Má krásné tmavé zbarvení, půvabnou jemnou tvář a je to skvělá matka. Pomozte Noře zvítězit v soutěži o NEJ českou a slovenskou žirafu!

Hlasovat pro pražskou krásku, která vychovala neuvěřitelných šest mláďat, můžete až do 17. května 2014. Podívat se na tuto elegantní žirafu můžete také v jejím medailonku.

Žirafa Nora, foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaŽirafa Nora, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pražská rodačka Nora je natolik výrazná, že se zařadila mezi nejvýznamnější osobnosti pražské zoo a shlížela ze stovek billboardů na své obdivovatele i daleko za hranicemi zoo. Mnoho z nich bylo okouzleno jejím půvabem a bezchybnou figurou, které bezpochyby zdědila po matce Kleopatře. Díky vzácným genům otce Šimona zase Noru snadno poznáte, i když přijdete do pražské zoo poprvé – je totiž nezvykle tmavá.

Kromě krásy se Nora proslavila i tím, jak skvělá je to matka. Chovatelé i návštěvníci pravidelně obdivují, s jakou láskou se o své potomky stará. V roce 2013 porodila své šesté mládě, samce Tadeáše.

Seznamte se s Norou blíž!

Žirafa Nora, foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaŽirafa Nora, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

O co se hraje?
Hlasováním pro Noru se zároveň zařazujete do soutěže o hodnotné ceny od společnosti HP Česká republika. Vyhrát můžete úžasný notebook HP Pavilion x360, tiskárnu HP Deskjet Ink Advantage 2545, designově vychytané batohy, bezdrátové myši HP a řadu dalších cen!

Stádo žiraf Rothschildových, foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaStádo žiraf Rothschildových, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní