Adopční kampaň podpořila zájem o zvířecí sirotky

Ostatní články

Jana Jirátová  |  06. 02. 2014


Pražská zoo zveřejnila výsledky již tradiční kampaně na podporu adopcí zvířat - v adoptivním rodičovství se v loňském roce rozhodlo pokračovat historicky nejvíce lidí a na chov zvířat se díky tomu podařilo získat téměř 3,5 miliony korun.

Psoun prériový – nejoblíbenější zvíře v rámci adopcí, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Psoun prériový – nejoblíbenější zvíře v rámci adopcí, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Kampaň pražské zoo s názvem Adoptujte mě se objevila v ulicích Prahy na počátku listopadu. Její tváří se stali chápan středoamerický, zoborožec rýhozobý, lori balijský a bičovec pestrý. Kombinace zajímavých zvířecích osobností a grafiky s vánoční tematikou přiměla 1013 nových adoptivních rodičů k podpoře sirotků ze Zoo Praha.

„Ze srovnání za posledních 5 let vyplývá, že výsledná čísla bezmála kopírují rekordní rok 2012, kdy jsme v rámci adopční kampaně získali dosud nejvíce příspěvků od největšího množství dárců. V jednom ukazateli – v počtu obnovených adopcí – jsme však ještě překonali rok 2012: 772 adoptivních rodičů prodloužilo smlouvu o další rok, což vypovídá o vysoké loajalitě a spokojenosti našich dárců s projektem adopcí,“ uvádí Vít Kahle, vedoucí oddělení marketingu. „Vybrané příspěvky od všech loňských činí 3 371 711 korun.  Všem sponzorům a adoptivním rodičům mnohokrát děkujeme za jejich podporu a přízeň,“ dodává.

Vizuál kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš DuchekVizuál kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš Duchek

Pražská zoo nově motivovala k adopcím také soutěží o zájezd do Keni pro dvě osoby od cestovní kanceláře ČEDOK. Ten získala paní Radka Kučerová z Prahy 5, která nejlépe odpověděla na tři tipovací otázky týkající se koní Převalského a projektu Návrat divokých koní.

Adopce zvířat je již tradičním a oblíbeným produktem pražské zoo. Adoptivní rodič se stává členem širokého klubu přátel zoo, je zván na významné společenské akce - např. na slavnostní zahájení nové sezóny na jaře, na výroční slavnost v září či na setkání sponzorů na podzim. Lidé pořizují adopci „sirotků“ ze Zoo Praha jako dárek k Vánocům nebo k narozeninám svých blízkých.

Celkem mají zvířata v pražské zoo 2517 adoptivních rodičů. Nejoblíbenější v tomto ohledu je psoun prériový, kterého si adoptovalo 114 lidí. V závěsu se objevují vakoveverka létavá, komba ušatá, outloň váhavý a levhart obláčkový.

Vizuály kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš DuchekVizuály kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš Duchek


Zoo Praha bude od čtvrtka 3. prosince 2020 znovu zpřístupněna veřejnosti v omezeném režimu. Po celý prosinec bude otevřeno od 9.00 do 16.00, a to včetně Štědrého dne.

Podle čl. II., odst. 5 Usnesení vlády č. 1262 z 30. listopadu 2020 se návštěvy a prohlídky zoologických a botanických zahrad omezují tak, že „může být využito nejvýše 25 % kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní