Adopční kampaň podpořila zájem o zvířecí sirotky

Ostatní články

Jana Jirátová  |  06. 02. 2014


Pražská zoo zveřejnila výsledky již tradiční kampaně na podporu adopcí zvířat - v adoptivním rodičovství se v loňském roce rozhodlo pokračovat historicky nejvíce lidí a na chov zvířat se díky tomu podařilo získat téměř 3,5 miliony korun.

Psoun prériový – nejoblíbenější zvíře v rámci adopcí, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Psoun prériový – nejoblíbenější zvíře v rámci adopcí, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Kampaň pražské zoo s názvem Adoptujte mě se objevila v ulicích Prahy na počátku listopadu. Její tváří se stali chápan středoamerický, zoborožec rýhozobý, lori balijský a bičovec pestrý. Kombinace zajímavých zvířecích osobností a grafiky s vánoční tematikou přiměla 1013 nových adoptivních rodičů k podpoře sirotků ze Zoo Praha.

„Ze srovnání za posledních 5 let vyplývá, že výsledná čísla bezmála kopírují rekordní rok 2012, kdy jsme v rámci adopční kampaně získali dosud nejvíce příspěvků od největšího množství dárců. V jednom ukazateli – v počtu obnovených adopcí – jsme však ještě překonali rok 2012: 772 adoptivních rodičů prodloužilo smlouvu o další rok, což vypovídá o vysoké loajalitě a spokojenosti našich dárců s projektem adopcí,“ uvádí Vít Kahle, vedoucí oddělení marketingu. „Vybrané příspěvky od všech loňských činí 3 371 711 korun.  Všem sponzorům a adoptivním rodičům mnohokrát děkujeme za jejich podporu a přízeň,“ dodává.

Vizuál kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš DuchekVizuál kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš Duchek

Pražská zoo nově motivovala k adopcím také soutěží o zájezd do Keni pro dvě osoby od cestovní kanceláře ČEDOK. Ten získala paní Radka Kučerová z Prahy 5, která nejlépe odpověděla na tři tipovací otázky týkající se koní Převalského a projektu Návrat divokých koní.

Adopce zvířat je již tradičním a oblíbeným produktem pražské zoo. Adoptivní rodič se stává členem širokého klubu přátel zoo, je zván na významné společenské akce - např. na slavnostní zahájení nové sezóny na jaře, na výroční slavnost v září či na setkání sponzorů na podzim. Lidé pořizují adopci „sirotků“ ze Zoo Praha jako dárek k Vánocům nebo k narozeninám svých blízkých.

Celkem mají zvířata v pražské zoo 2517 adoptivních rodičů. Nejoblíbenější v tomto ohledu je psoun prériový, kterého si adoptovalo 114 lidí. V závěsu se objevují vakoveverka létavá, komba ušatá, outloň váhavý a levhart obláčkový.

Vizuály kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš DuchekVizuály kampaně Adoptujte mě - kreativa a dramaturgie kampaně: Miroslav Bobek, Vít Kahle, Štěpán Kotrba, fotografie: Tomáš Adamec, grafika: Tomáš Duchek


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní