Trojský koník: Výjimečný krokodýl

Ostatní články

Michal Šťastný  |  30. 09. 2013


V sobotu 28. září 2013 vyšlo nové číslo časopisu Trojský koník.

Gaviál indický na Čambalu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Gaviál indický na Čambalu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Nový Trojský koníkNový Trojský koníkJeho hlavním tématem jsou povodňové osudy zvířat, mimo jiné gaviálů z pavilonu Čambal. Zabrousíme ale i do Indie, kde na řece Čambal žije poslední životaschopná populace těchto úchvatných tvorů. Nechybí ani informace o nově narozených mláďatech, novinky ze zákulisí či program zoo na další měsíce. Přílohou časopisu jsou omalovánky pro děti.

Trojský Koník je k dostání za 99 korun v obchodech se suvenýry v areálu zoo, nebo na našem e-shopu.


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní