Trojský koník: Výjimečný krokodýl

Ostatní články

Michal Šťastný  |  30. 09. 2013


V sobotu 28. září 2013 vyšlo nové číslo časopisu Trojský koník.

Gaviál indický na Čambalu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Gaviál indický na Čambalu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Nový Trojský koníkNový Trojský koníkJeho hlavním tématem jsou povodňové osudy zvířat, mimo jiné gaviálů z pavilonu Čambal. Zabrousíme ale i do Indie, kde na řece Čambal žije poslední životaschopná populace těchto úchvatných tvorů. Nechybí ani informace o nově narozených mláďatech, novinky ze zákulisí či program zoo na další měsíce. Přílohou časopisu jsou omalovánky pro děti.

Trojský Koník je k dostání za 99 korun v obchodech se suvenýry v areálu zoo, nebo na našem e-shopu.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní