Trojský koník: Výjimečný krokodýl

Ostatní články

Michal Šťastný  |  30. 09. 2013


V sobotu 28. září 2013 vyšlo nové číslo časopisu Trojský koník.

Gaviál indický na Čambalu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Gaviál indický na Čambalu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Nový Trojský koníkNový Trojský koníkJeho hlavním tématem jsou povodňové osudy zvířat, mimo jiné gaviálů z pavilonu Čambal. Zabrousíme ale i do Indie, kde na řece Čambal žije poslední životaschopná populace těchto úchvatných tvorů. Nechybí ani informace o nově narozených mláďatech, novinky ze zákulisí či program zoo na další měsíce. Přílohou časopisu jsou omalovánky pro děti.

Trojský Koník je k dostání za 99 korun v obchodech se suvenýry v areálu zoo, nebo na našem e-shopu.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní