Den na ostrovech

Ostatní články

Zoo Praha  |  06. 09. 2013


Vypravte se s námi v neděli 8. září 2013 na vzdálené ostrovy plné tajemství a objevujte jejich podivhodné zvířecí obyvatele!

Mladý varan komodský. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Mladý varan komodský. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Na Filipíny, Sulawesi, Madagaskar i další exotická místa se budete moci přenést díky informačním stánkům s přirodninami. Zblízka se tu budete moci seznámit také s některými z ostrovních živočichů. Infostánky naleznete od 10 do 16 hodin na průchozím ostrově lemurů a v Indonéské džungli.

Další ostrovní druhy představí série speciálních komentovaných setkání:

 • 11.00 - Srí Lanka (Údolí slonů)
 • 12.30 - Madagaskar (průchozí ostrov lemurů)
 • 14.30 - Nová Guinea (výběh kasuárů přilbových)
 • 15.00 - Sumatra (vnitřní ostrov orangutanů sumaterských v Indonéské džungli)
 • 16.00 - Komodo (výběh varanů komodských v Indonéské džungli)

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní