Křtiny u lachtanů

Ostatní články

Zoo Praha  |  15. 09. 2013


Lachtaní samička se za nedlouhou dobu, kdy ji mohou lidé obdivovat, stala velmi oblíbenou. Svojí hravostí a podvodní akrobacií si získává přízeň dětí i dospělých.

Křtiny u lachtanů, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha Křtiny u lachtanů, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Když ji chovatelé před pár týdny pouštěli do velkého bazénu, ihned projevila geny táty Melouna a dědy Gastona. Zatímco jiná mláďata si počínají ostražitě a hloubky se bojí, naše malá lachtanka se s chutí vrhla do vody a ihned se proháněla s ostatními členy skupiny.

Přijďte v neděli 15. září ve 13.15 k expozici lachtanů a zjistěte, jaké jméno samička dostane! Kmotrem jí bude olympijský medailista a naděje letošního Mistrovství světa ve vodním slalomu v pražské Troji Vavřinec Hradilek.

Těšit se můžete na vodní dovednosti lachtanů, své mimořádné umění předvede také Vavřinec Hradilek. Ten se na lodi vydá přímo do lachtaního království...

Program:

  • 13.15 - Exhibice Vavřince Hradilka v bazénu lachtanů
  • 13.30 - Křtiny lachtaní samičky
  • 13.40 - Cvičení lachtanů

Malá samička je 9. mládětem lachtana jihoafrického v historii pražského chovu. Narodila se 22. května, krátce po narození musela být i s ostatními členy rodiny evakuována před velkou vodou. Matkou samičky je Abeba, otcem Meloun.


Zmije obecná. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou. Cílem této expozice je ukázat rozdíly mezi...

Chodíte rádi do Zoo Praha? Zajímáte se o dobrou fotografii a jste soutěživí? Pak je tato soutěž určena právě vám!
Přihlášení k newsletteru