Křtiny u lachtanů

Ostatní články

Zoo Praha  |  15. 09. 2013


Lachtaní samička se za nedlouhou dobu, kdy ji mohou lidé obdivovat, stala velmi oblíbenou. Svojí hravostí a podvodní akrobacií si získává přízeň dětí i dospělých.

Křtiny u lachtanů, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha Křtiny u lachtanů, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Když ji chovatelé před pár týdny pouštěli do velkého bazénu, ihned projevila geny táty Melouna a dědy Gastona. Zatímco jiná mláďata si počínají ostražitě a hloubky se bojí, naše malá lachtanka se s chutí vrhla do vody a ihned se proháněla s ostatními členy skupiny.

Přijďte v neděli 15. září ve 13.15 k expozici lachtanů a zjistěte, jaké jméno samička dostane! Kmotrem jí bude olympijský medailista a naděje letošního Mistrovství světa ve vodním slalomu v pražské Troji Vavřinec Hradilek.

Těšit se můžete na vodní dovednosti lachtanů, své mimořádné umění předvede také Vavřinec Hradilek. Ten se na lodi vydá přímo do lachtaního království...

Program:

 • 13.15 - Exhibice Vavřince Hradilka v bazénu lachtanů
 • 13.30 - Křtiny lachtaní samičky
 • 13.40 - Cvičení lachtanů

Malá samička je 9. mládětem lachtana jihoafrického v historii pražského chovu. Narodila se 22. května, krátce po narození musela být i s ostatními členy rodiny evakuována před velkou vodou. Matkou samičky je Abeba, otcem Meloun.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní