Jmenuje se Wendy

Ostatní články

Michal Šťastný  |  15. 09. 2013


Světový šampion ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek, dnes pokřtil deváté mládě narozené v Zoo Praha jménem Wendy. „Je pro mě čest křtít mládě tak nádherného zvířete právě v pražské zoo, kterou považuji za jednu z nejlepších na světě,“ uvedl na slavnosti Hradilek.

Křtiny u lachtanů, foto (c) Stanislav Pecháček, Zoo Praha Křtiny u lachtanů, foto (c) Stanislav Pecháček, Zoo Praha

Při křtinách sjel Vavřinec Hradilek na kajaku skluzavku do bazénu lachtanů a v přítomnosti matky mladé samičky, Abeby, předvedl dokonalý eskymácký obrat. Od samce Melouna později dostal polibek jako gratulaci ke včerejšímu vítězství na mistrovství světa.


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní