Mezinárodní den orangutanů

Ostatní články

Zoo Praha  |  25. 08. 2013


V sobotu 24. 8. 2013 oslavíme v pražské zoo Mezinárodní den orangutanů, svátek jednoho z nejohroženějších lidoopů světa.

Orangutan sumaterský, foto (t) Tomáš Adamec, Zoo Praha Orangutan sumaterský, foto (t) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Místo dortu dostane pražská rodina orangutanů v 15.00 speciální hračky, pochoutky a pamlsky. Bude velmi zajímavé sledovat, jak vynalézaví budou při jejich objevování.  

Orangutanů sumaterských žije ve volné přírodě podle odhadů okolo 7 000 jedinců. Ačkoli jsou přísně chráněni, stále jich ubývá s tím, jak rychle mizí jejich přirozené prostředí v důsledku zakládání palmových plantáží.

Navštivte orangutaní rodinu v Zoo Praha, přidejte se k oslavám mezinárodního dne a ukažte tím, že Vám osud blízkých příbuzných člověka není lhostejný.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní