Praha 3 věnovala zoo 3 miliony

Ostatní články

21. 06. 2013


Čtvrtek 20. června 2013

Zastupitelstvo třetí městské části schválilo finanční dar ve výši tří milionů korun Zoo Praha. Peníze z fondu obnovy a rozvoje budou využity na výstavbu nového pavilonu pro gorily v horní části zoo.

„Městská část Praha 3 byla již v minulosti v případech přírodních katastrof a povodní jednou z prvních, která postižené oblasti podporovala formou darů. Rozhodli jsme se proto i letos pro co nejrychlejší pomoc. Peníze pošleme trojské zoo, která byla v Praze jednou z oblastí s největšími škodami,“ vysvětluje starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Darovací šek předala paní starostka řediteli Zoo Praha 21. června 2013 při příležitosti vypuštění gorilí rodiny z povodňové věže zpět do expozice.

 

Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní