Zoo Praha se otevře veřejnosti

Ostatní články

04. 06. 2013


5. června 2013

Povodeň nás nezlomí: Zoo Praha bude již 5. června opět otevřena pro návštěvníky, byť přístupná bude pouze její horní část. Čas podpořit nás návštěvou však teprve přijde; nyní je třeba respektovat, že naše město prochází těžkou zkouškou a situaci v Troji ani jinde ještě víc nezkomplikovat. V žádném případě k nám, prosíme, zatím nejezděte autem.

Kudy do zoo

Aktuálně se do Zoo Praha dostanete nejlépe městskou dopravou:
 
Na stanici Vltavská (bus X-C, tram 1, 12, 25, náhradní 34 ze Starého Hloubětína)
Vltavská − Nádraží Holešovice (tram 34 směr Ortenovo nám.)
Nádraží Holešovice – Zoologická zahrada (Bus 112 -- směrem do zoo objíždí sjezd do Troje přes Vychovatelnu, poté se vrátí na Pelc-Tyrolku a pokračuje po své trase)
směrem z Bohnic jezdí 2x za hodinu bus 236
 
Prosíme, využijte MHD. Pokud byste se rozhodli jet autem:
Příjezd do zoo je možný směrem od Bohnic, auto si můžete nechat na Severním parkovišti a poté dojít k hlavnímu vchodu pěšky.

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní