Mládě orangutana sumaterského už má jméno!

Ostatní články

28. 05. 2013


Reportáž z neděle 26. května 2013

Diri, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaDiri, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaZdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pokřtili v neděli 26. 5. v Zoo Praha mládě orangutana sumaterského jménem Diri. Jméno znamená v indonéském jazyce "já" nebo "sám" a kmotři se pro ně rozhodli po poradě s chovateli.

Za Diri a ostatními orangutany se slavní kmotři vydali přímo do Indonéské džungle. Během křtin zazpívali pánové Svěrák a Uhlíř také několik oblíbených písní a během autogramiády rozdali velkým i malým příznivcům desítky podpisů.

Video ke shlédnutí ZDE.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pokřtili mládě orangutana, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaZdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pokřtili mládě orangutana, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pokřtili mládě orangutana, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní