Dny biodiverzity

Ostatní články

16. 05. 2013


Víkend 18. a 19. května 2013

Navštivte místa s největším bohatstvím života přímo v Zoo Praha!

V roce 1989 byla biodiverzita definována jako „bohatství života na Zemi“. Jedná se o rozmanitost živočišných a rostlinných druhů i jejich prostředí.

Zúčastněte se tento víkend oslav Mezinárodního dne biodiverzity v pražské zoo a zjistěte, kdo žije v Indonésii, jak loví varan komodský, nebo proč lemuři žijí právě na Madagaskaru. Pro všechny návštěvníky je navíc připravený malý kvíz, za jehož správné vyplnění vás čeká drobný dárek.

 • Ostrov lemurů kata

Madagaskar je jedinečnou živou laboratoří a unikátním dokladem toho, co dokáže evoluce v izolovaných oblastech. Lemuři i další živočichové se tady díky absenci velkých predátorů vyvinuli do mnoha mimořádných forem a obsadili takové ekologické niky, o kterých si jejich příbuzní z jiných koutů světa.

 • Pavilon velkých želv

Bohatství života Galapág ohromil už Charlese Darwina. Mořské leguány, modronohé tereje i další pozoruhodné druhy doplňují želvy sloní. Právě galapážský želvák Tony, který patří k želvám z oslova Pinzón, je jedním z nejvzácnějších obyvatel zoo. Vždyť je jediným svého druhu mimo Galapágy! Stanoviště u Pavilonu velkých želv se dozvíte ještě mnoho zajímavého o dalších ostrovních endemitech. S varany komodskými se vypravíte například do Indonésie.

 • Indonéská džungle

Tisíce ostrovů a ostrůvků Indonésie kypí životem. Větve stromů, hustý podrost pralesů i otevřené savany, korálové útesy. Díky obrovské rozmanitosti prostředí naleznete na zlomu australské a indomalajské zoogeografické oblasti zástupce všech živočišných řádů. Mimořádná je také druhová skladba pavilonu Indonéská džungle. Seznamte se s jejími obyvateli!

 

Foto (c) Petr Velenský, Zoo PrahaFoto (c) Petr Velenský, Zoo Praha

Foto (c) Petr Velenský, Zoo Praha


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní