Dny biodiverzity

Ostatní články

16. 05. 2013


Víkend 18. a 19. května 2013

Navštivte místa s největším bohatstvím života přímo v Zoo Praha!

V roce 1989 byla biodiverzita definována jako „bohatství života na Zemi“. Jedná se o rozmanitost živočišných a rostlinných druhů i jejich prostředí.

Zúčastněte se tento víkend oslav Mezinárodního dne biodiverzity v pražské zoo a zjistěte, kdo žije v Indonésii, jak loví varan komodský, nebo proč lemuři žijí právě na Madagaskaru. Pro všechny návštěvníky je navíc připravený malý kvíz, za jehož správné vyplnění vás čeká drobný dárek.

 • Ostrov lemurů kata

Madagaskar je jedinečnou živou laboratoří a unikátním dokladem toho, co dokáže evoluce v izolovaných oblastech. Lemuři i další živočichové se tady díky absenci velkých predátorů vyvinuli do mnoha mimořádných forem a obsadili takové ekologické niky, o kterých si jejich příbuzní z jiných koutů světa.

 • Pavilon velkých želv

Bohatství života Galapág ohromil už Charlese Darwina. Mořské leguány, modronohé tereje i další pozoruhodné druhy doplňují želvy sloní. Právě galapážský želvák Tony, který patří k želvám z oslova Pinzón, je jedním z nejvzácnějších obyvatel zoo. Vždyť je jediným svého druhu mimo Galapágy! Stanoviště u Pavilonu velkých želv se dozvíte ještě mnoho zajímavého o dalších ostrovních endemitech. S varany komodskými se vypravíte například do Indonésie.

 • Indonéská džungle

Tisíce ostrovů a ostrůvků Indonésie kypí životem. Větve stromů, hustý podrost pralesů i otevřené savany, korálové útesy. Díky obrovské rozmanitosti prostředí naleznete na zlomu australské a indomalajské zoogeografické oblasti zástupce všech živočišných řádů. Mimořádná je také druhová skladba pavilonu Indonéská džungle. Seznamte se s jejími obyvateli!

 

Foto (c) Petr Velenský, Zoo PrahaFoto (c) Petr Velenský, Zoo Praha

Foto (c) Petr Velenský, Zoo Praha


Běh pro Zoo Praha pořádá 18. 4. 2020 Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a studentský spolek Drosophila. Běžeckým odpolednem bude opět provázet moderátorka Markéta Ježková. Celý výtěžek akce bude věnován na projekt Zoo Praha...

Symbolem nynějších požárů v Austrálii se stali koalové. Na tomto snímku mládě, sameček Micky, který byl přijat do ošetřování v Healesville Sanctuary ve státě Victoria. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Díky veřejnosti se na pomoc australské fauně během jednoho měsíce podařilo na sbírkovém kontě Zoo Praha shromáždit už 20 milionů korun! Nyní vám nabízíme fotogalerii ze státu Victoria, kam směřuje první část finanční pomoci...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní