Vítání ptačího zpěvu

Ostatní články

03. 05. 2013


Neděle 5. května 2013

Proč se na jaře ozývá ptačí zpěv z každého keře?

Zajímá vás, kdo si každé ráno prozpěvuje ve větvích, ale nejste schopni ho v pučících listech najít?
Pak si nenechte ujít Vítání ptačího zpěvu v pražské zoo. V neděli 5. května se sejdou zájemci o ornitologii a pod vedením zkušeného průvodce zjistí, jaké ptačí druhy zpívají v areálu zoo. Na prohlídce zjistíte, že zoologická zahrada je plná nejen exotických druhů, ale že je domovem pro řadu ptáků z české přírody. Nenechte si ujít příležitost zjistit zajímavosti ze života českých ptačích druhů a pokuste se je rozeznat podle hlasu.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost navštívit areál Zoo Praha před otevírací dobou a nahlédnout do ptačího světa. Všichni ornitologičtí nadšenci se setkají v neděli 5. května v 7.00 u hlavního vchodu do zoologické zahrady.

Cena prohlídky je 50 Kč.

Zaposlouchejte se do ptačího zpěvu! Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní