Zamilovaná zvířata v Zoo Praha

Ostatní články

29. 04. 2013


Středa 1. května 2013

Námluvy medvědů ledních připomínají souboj. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaNámluvy medvědů ledních připomínají souboj. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaPrvomájový program v pražské zoo se inspiruje láskou v říši zvířat. Mimořádná komentovaná setkání v celém areálu zoo představí podoby lásky mezi obyvateli výběhů a voliér. Řeč přijde i na neobvyklá soužití mezi významnými zvířecími osobnostmi zoo.

Námluvy zvířat i jejich dennodenní život v páru či skupině přináší pozoruhodné situace. Komplikované tance, snášení darů nebo napínavá hra nervů a svalů o dominanci. Ne vždy je ale vše takové, jak se nám na první pohled zdá.

Prvomájová „zamilovaná“ komentovaná setkání objasní složitý vztah hřebce koně Převalského Lena a klisny Hary, představí překvapivou nadvládu malé hrošice Marušky nad obrovitým Slávkem nebo vysvětlí každoroční hemžení v unikátním teráriu Kattakum.

Vzdávat se zájemci o zoologii nemusí ani tradičního polibku pod rozkvetlým stromem, v Zoo Praha v současnosti kvetou desítky sakur, magnolií i dalších dřevin.

 

Program „zamilovaných“ komentovaných setkání:
 • 10.30 Kačena má hlavní slovo (expozice kasuárů přilbových)
 • 11.00 Od samice ani na krok (expozice pand červených)
 • 11.30 Medvědí lovestory (expozice medvědů ledních)
 • 12.00 Radosti harémového života (Pavilon goril)
 • 13.00 Bonviváni s krunýřem (Pavilon velkých želv)
 • 13.00 Kývání a kliky  (terárium Kattakum , Pavilon kočkovitých šelem a terárií)
 • 14.00 Tanec a hudební produkce (Ptačí mokřady)
 • 14.00 Hara hraje prim (expozice koní Převalského)
 • 15.00 Kejkle lásky (voliéry dravců nedaleko expozice lachtanů)
 • 15.30 Hroch gentleman (Pavilon hrochů)

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní