120. výročí narození Jana Vlasáka

Ostatní články

18. 04. 2013


Neděle 21. dubna 2013

Válečný ředitel Zoo Praha Jan Vlasák by oslavoval 120. narozeniny. Přijďte si tohoto výjimečného muže historie pražské zoo a jeho úspěchy připomenout!

Jan Vlasák vedl Zoo Praha v těžkých dobách války. Povedlo se mu však nejen její úroveň udržet, ale dokonce ji nadále rozvíjel a se svým týmem dosáhl některých významných úspěchů. Ten nejvýznamnější je bezesporu světově první umělý odchov mláděte medvěda ledního. Medvědí samička se stala známou pod jménem Ilun. Mimořádný příběh odchovu odvyprávěl Jan Vlasák v knížce Sněhulka, 1942 světový úspěch pražské zoo.

Úspěchy MVDr. Vlasáka i samotnou Ilun připomene socha, kterou vytváří významný výtvarník Kurt Gebauer. Její podobu i proces jejího vzniku představíme u expozice medvědů ledních ve 14.00.

Podobu zoologické zahrady v dobách Jana Vlasáka si budou zájemci moci připomenout na palubě Historického expresu. Komentované jízdy vláčkem budou vyrážet do dolní části zoo od 10 do 16 hodin.

O tematické ledové občerstvení se postará firma Nowaco.

Jan Vlasák s Ilun. Foto: Josef Seget

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní