Indie v pražské zoo

Ostatní články

05. 04. 2013


Víkend 6. a 7. dubna 2013

Tamara a Janita, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaTamara a Janita, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaPražská zoo vstoupila do své 82. sezony ve velkém stylu. V sobotu 30. 3. 2013 byl slavnostně otevřen nový areál Údolí slonů. Celý den jsme věnovali Srí Lance, odkud pochází dvě samice slona indického v pražské zoo – Tamara a Janita.

Oslavy v duchu asijských tradic v Zoo Praha však nekončí. Tentokrát se zatouláme spíše do Indie. Navštivte tento víkend pražskou zoo a ozdobte své čelo bindi nebo si vyzkoušejte, jak vám sluší sárí. Pro milovníky pohybu budou připraveny minikurzy orientálních tanců, které začnou mezi 11.00 a 16.00, vždy každou celou hodinu.

Podobně jako v sobotu budete moci i tento víkend symbolicky popřát našim slonům to nejlepší do nového domova zavěšením stuhy do pavučiny přání v Údolí slonů.

Slečny s bindi na čele, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaSlečny s bindi na čele, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Slečny s bindi na čele, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Tanečnice. Foto: Stanislav Pecháček


Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále platí některá dílčí omezení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní