Běh ve dvou Zakázankou

Ostatní články

12. 03. 2013


Sobota 16. března 2013

Zakázanka nabídne mimořádné výhledy i nové expozice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaZakázanka nabídne mimořádné výhledy i nové expozice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaU příležitosti otevření Zakázanky pořádá Zoo Praha první ročník Běhu dvojic Zakázankou o Pohár ředitele zoo. Závod se uskuteční v sobotu 16. března 2013. Dvojice závodníků budou na trať vyrážet intervalově od 10 do 12 hodin. Na každou dvojici, která doběhne do cíle, čeká dárek.

Zájemci o účast v Běhu dvojic Zakázankou se mohou hlásit elektronicky na adrese caltova@zoopraha.cz až do pátku 15. března do 15 hodin. Registrace závodníků je možná i v den závodu od 9 do 10.30 hod na startu závodu u Velké voliéry dravců, a to až do naplnění kapacity závodu.

Pravidla závodu
Běhu dvojic Zakázankou je vypsán ve dvou kategoriích.
1. kategorie - dvojice tvořené dospělým běžcem a dítětem (do 15 let). Trasa dlouhá 500 m, start u Voliéry velkých dravců, cíl u horní části Zakázanky.
2. kategorie - dvojice dospělých běžců. Trasa dlouhá 1500 m. Start i cíl je u Voliéry velkých dravců.
 
Výhry pro vítěze v obou kategoriích:
 • 1. místo - Pohár ředitele zoo, výprava 4 osob do zázemí chovu lachtanů
 • 2. místo – Výprava 4 osob do zázemí chovu velbloudů
 • 3. místo – Taška propagačních předmětů Zoo Praha
 

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.




Přihlášení k newsletteru



ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní