Zakázanka už není zakázaná

Ostatní články

11. 03. 2013


Sobota 16. března 2013

Zakázanka nabídne mimořádné výhledy i nové expozice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaZakázanka nabídne mimořádné výhledy i nové expozice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Desítky let uzavřená vyhlídková cesta Zakázanka se opět otevírá veřejnosti. Na mimořádné výhledy a nové expozice se můžete těšit již od soboty 16. března, kdy proběhne slavnostní otevření.

Na stezce, která spojuje horní a spodní část zoologické zahrady vás čeká cesta do historie Trojské kotliny, kterou vás provedou informační tabule a v sobotu především průvodci z Univerzity Karlovy.

Slavnostně přestřihnout pásku přijdou atlet Petr Svoboda, medailista s mistrovství světa v atletice, sportovní moderátor Michal Dusík a geolog Pavel Röhlich.

Program:

 • 9:00–13:00          první ročník Běhu dvojic Zakázankou
 • 14:00                  projev ředitele Zoo Prah
 • 14:25                  vyhlášení výsledků Běhu dvojic Zakázanko
 • 14:30                  přestřižení pásky, společná prohlídka Zakázanky

 

U příležitosti otevření Zakázanky pořádá Zoo Praha první ročník Běhu dvojic Zakázankou o Pohár ředitele zoo. Závod se uskuteční v sobotu 16. března 2013. Dvojice závodníků budou na trať vyrážet intervalově od 10 do 12 hodin. Na každou dvojici, která doběhne do cíle, čeká dárek.

Zájemci o účast v Běhu dvojic Zakázankou se mohou hlásit elektronicky na adrese caltova@zoopraha.cz až do pátku 15. března do 15 hodin. Registrace závodníků je možná i v den závodu od 9 do 10.30 hod na startu závodu u Velké voliéry dravců, a to až do naplnění kapacity závodu.

Pravidla závodu
Běhu dvojic Zakázankou je vypsán ve dvou kategoriích.
1. kategorie - dvojice tvořené dospělým běžcem a dítětem (do 15 let). Trasa dlouhá 500 m, start u Voliéry velkých dravců, cíl u horní části Zakázanky.
2. kategorie - dvojice dospělých běžců. Trasa dlouhá 1500 m. Start i cíl je u Voliéry velkých dravců.
 
Výhry pro vítěze v obou kategoriích:
 • 1. místo - Pohár ředitele zoo, výprava 4 osob do zázemí chovu lachtanů
 • 2. místo – Výprava 4 osob do zázemí chovu velbloudů
 • 3. místo – Taška propagačních předmětů Zoo Praha
 

Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní