Křtiny žirafy

Ostatní články

04. 03. 2013


Úterý 5. března 2013

Přijďte spolu s herci seriálu Cesty domů pokřtít 75. mládě žirafy Rothschildovy narozené v Zoo Praha!

Křtu se zúčastní například Tereza Kostková, Kateřina Brožová, Klára Jandová, Igor Bareš a další. Začínáme v úterý 5. března 2013 ve 14 hodin v pavilonu Africký dům.

Malá žirafka má nádhernou kresbu. Foto: Zoo Praha

Malá žirafka je potomkem samce Johana a samice Fary, pro kterou byla vůbec prvním mládětem. Porod žirafky trval téměř čtyři hodiny a neobešel se bez komplikací. Později se však malá žirafa postavila na nohy a o necelý týden později seznámila se zbytkem stáda.

Chovatelé dali malé žirafě příležitost nejprve se proběhnout v menší expoziční stáji a teprve později otevřeli průchod k ostatním. Mládě vtom převzalo iniciativu a okamžitě se šlo seznamovat. V současnosti se malá žirafka nejvíce přátelí s ročním samcem Vinckem.

Žirafy Rothschildovy chováme v zoo od roku 1970, v roce 1974 se zde naroilo první mládě, samička Praga.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní