Křtiny žirafy

Ostatní články

04. 03. 2013


Úterý 5. března 2013

Přijďte spolu s herci seriálu Cesty domů pokřtít 75. mládě žirafy Rothschildovy narozené v Zoo Praha!

Křtu se zúčastní například Tereza Kostková, Kateřina Brožová, Klára Jandová, Igor Bareš a další. Začínáme v úterý 5. března 2013 ve 14 hodin v pavilonu Africký dům.

Malá žirafka má nádhernou kresbu. Foto: Zoo Praha

Malá žirafka je potomkem samce Johana a samice Fary, pro kterou byla vůbec prvním mládětem. Porod žirafky trval téměř čtyři hodiny a neobešel se bez komplikací. Později se však malá žirafa postavila na nohy a o necelý týden později seznámila se zbytkem stáda.

Chovatelé dali malé žirafě příležitost nejprve se proběhnout v menší expoziční stáji a teprve později otevřeli průchod k ostatním. Mládě vtom převzalo iniciativu a okamžitě se šlo seznamovat. V současnosti se malá žirafka nejvíce přátelí s ročním samcem Vinckem.

Žirafy Rothschildovy chováme v zoo od roku 1970, v roce 1974 se zde naroilo první mládě, samička Praga.


Žralok bílý. Ilustrační foto: Shutterstock

Zoo Praha se připojuje ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) nazvané „Which Fish?“. Kampaň upozorňuje na drancování moří a oceánů zejména průmyslovým a nelegálním rybolovem, který vede k zásadnímu...

V sobotu 30. května Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, novou expozici tasmánské a australské fauny. Zájem návštěvníků byl tak velký, že již hodinu po poledni musely být brány dalším příchozím uzavřeny. Podobné situace se lidé nyní již nebudou muset obávat. Snímek z průchozího výběhu klokanů v Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní