Křtiny žirafy

Ostatní články

04. 03. 2013


Úterý 5. března 2013

Přijďte spolu s herci seriálu Cesty domů pokřtít 75. mládě žirafy Rothschildovy narozené v Zoo Praha!

Křtu se zúčastní například Tereza Kostková, Kateřina Brožová, Klára Jandová, Igor Bareš a další. Začínáme v úterý 5. března 2013 ve 14 hodin v pavilonu Africký dům.

Malá žirafka má nádhernou kresbu. Foto: Zoo Praha

Malá žirafka je potomkem samce Johana a samice Fary, pro kterou byla vůbec prvním mládětem. Porod žirafky trval téměř čtyři hodiny a neobešel se bez komplikací. Později se však malá žirafa postavila na nohy a o necelý týden později seznámila se zbytkem stáda.

Chovatelé dali malé žirafě příležitost nejprve se proběhnout v menší expoziční stáji a teprve později otevřeli průchod k ostatním. Mládě vtom převzalo iniciativu a okamžitě se šlo seznamovat. V současnosti se malá žirafka nejvíce přátelí s ročním samcem Vinckem.

Žirafy Rothschildovy chováme v zoo od roku 1970, v roce 1974 se zde naroilo první mládě, samička Praga.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní