Křtiny žirafy

Ostatní články

04. 03. 2013


Úterý 5. března 2013

Přijďte spolu s herci seriálu Cesty domů pokřtít 75. mládě žirafy Rothschildovy narozené v Zoo Praha!

Křtu se zúčastní například Tereza Kostková, Kateřina Brožová, Klára Jandová, Igor Bareš a další. Začínáme v úterý 5. března 2013 ve 14 hodin v pavilonu Africký dům.

Malá žirafka má nádhernou kresbu. Foto: Zoo Praha

Malá žirafka je potomkem samce Johana a samice Fary, pro kterou byla vůbec prvním mládětem. Porod žirafky trval téměř čtyři hodiny a neobešel se bez komplikací. Později se však malá žirafa postavila na nohy a o necelý týden později seznámila se zbytkem stáda.

Chovatelé dali malé žirafě příležitost nejprve se proběhnout v menší expoziční stáji a teprve později otevřeli průchod k ostatním. Mládě vtom převzalo iniciativu a okamžitě se šlo seznamovat. V současnosti se malá žirafka nejvíce přátelí s ročním samcem Vinckem.

Žirafy Rothschildovy chováme v zoo od roku 1970, v roce 1974 se zde naroilo první mládě, samička Praga.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní