Cestovatelská setkání: Západní a centrální Tibet

Ostatní články

01. 03. 2013


Úterý 5. března 2013

9. ročník přednáškového cyklu v Zoo Praha

Vydejte se s námi do světa! Zajímavé exkurze do vzdálených koutů světa začínají každé úterý od ledna do března 2013 od 17.00 ve Vzdělávacím centru pražské zoo. Vstupné na přednášku 50 Kč. 

5. 3. Západní a centrální Tibet - Martin Hříbek
Tibet je u nás vnímán na jedné straně jako mýty opředený zdroj východní moudrosti, na straně druhé jako země s pohnutou moderní historií.  Méně známý je fakt, že v údolí velkých řek této náhorní plošiny vzkvétaly dávné civilizace, setkávaly se tam důležité obchodní stezky a poutníci z dalekých krajů a různých náboženských nauk. Vydáme se v jejich stopách slovem i obrazem k jezeru Manasaróvar, hoře Kailás i dalším poutním místům, do zaniklého království Guge a údolí Barahmaputry.
 

Cestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo PrahaCestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo Praha

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní