Cestovatelská setkání: Západní a centrální Tibet

Ostatní články

01. 03. 2013


Úterý 5. března 2013

9. ročník přednáškového cyklu v Zoo Praha

Vydejte se s námi do světa! Zajímavé exkurze do vzdálených koutů světa začínají každé úterý od ledna do března 2013 od 17.00 ve Vzdělávacím centru pražské zoo. Vstupné na přednášku 50 Kč. 

5. 3. Západní a centrální Tibet - Martin Hříbek
Tibet je u nás vnímán na jedné straně jako mýty opředený zdroj východní moudrosti, na straně druhé jako země s pohnutou moderní historií.  Méně známý je fakt, že v údolí velkých řek této náhorní plošiny vzkvétaly dávné civilizace, setkávaly se tam důležité obchodní stezky a poutníci z dalekých krajů a různých náboženských nauk. Vydáme se v jejich stopách slovem i obrazem k jezeru Manasaróvar, hoře Kailás i dalším poutním místům, do zaniklého království Guge a údolí Barahmaputry.
 

Cestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo PrahaCestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo Praha

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní