Cestovatelská setkání: Západní a centrální Tibet

Ostatní články

01. 03. 2013


Úterý 5. března 2013

9. ročník přednáškového cyklu v Zoo Praha

Vydejte se s námi do světa! Zajímavé exkurze do vzdálených koutů světa začínají každé úterý od ledna do března 2013 od 17.00 ve Vzdělávacím centru pražské zoo. Vstupné na přednášku 50 Kč. 

5. 3. Západní a centrální Tibet - Martin Hříbek
Tibet je u nás vnímán na jedné straně jako mýty opředený zdroj východní moudrosti, na straně druhé jako země s pohnutou moderní historií.  Méně známý je fakt, že v údolí velkých řek této náhorní plošiny vzkvétaly dávné civilizace, setkávaly se tam důležité obchodní stezky a poutníci z dalekých krajů a různých náboženských nauk. Vydáme se v jejich stopách slovem i obrazem k jezeru Manasaróvar, hoře Kailás i dalším poutním místům, do zaniklého království Guge a údolí Barahmaputry.
 

Cestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo PrahaCestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo Praha

 


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní