Křtiny gorilího mláděte

Ostatní články

27. 02. 2013


Neděle 3. března 2013

V neděli 3. března proběhne v Zoo Praha křest gorilího mláděte narozeného 22. prosince 2012. Dlouho očekávané jméno vybrané ze 14 000 návrhů veřejnosti  prozradí současní i bývalí kmotři pražských goril.

Křest gorilího samečka začne v neděli 3. března 2013 ve 13 hodin u Pavilonu goril. Mezi významnými hosty, které přivítá ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, se objeví pražský primátor Bohuslav Svoboda a současní i bývalí kmotři pražských mláďat goril Lucie Bílá a Karel Gott. Křest zpestří také vystoupení afrických bubeníků.

V průběhu křtu vyhlásíme novou soutěž ve sběru vysloužilých mobilních telefonů o hodnotné ceny. Za každý vybraný mobil vyplatí společnost Rema Systém 10 Kč. Výtěžek bude použit na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

Program:
13.00 – vystoupení afrických bubeníků
13.10 – projev ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka a vyhlášení soutěže ve sběru mobilů
13.20 – představení hostů a rozhovor ředitele s nimi, oznámení jména gorilího mláděte
13.35 – autogramiáda Lucie Bílé, Karla Gotta a Karla Poborského v Pavilonu goril

Srdečně Vás zveme!

Gorilí samec je čtvrtým mládětem samice Kijivu a samce Richarda, celkově pak šestým v historii chovu goril v Zoo Praha. Narodil se 22. prosince 2012, veřejnosti se poprvé představil na Štědrý den. Jen do konce roku se na novorozeného gorilího samečka přišlo podívat na 10 000 návštěvníků a jeho velkou popularitu potvrdilo také 14 000 návrhů na jméno, které lidé do zoologické zahrady poslali v internetovém hlasování i formou anketních lístků vyplňovaných přímo v Pavilonu goril. Z těchto návrhů vybrali chovatelé předvýběr deseti jmen, vítězný návrh nakonec zvolili kmotři mláděte.

Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní