Cestovatelská setkání: Fotosafari v národních parcích Zimbabwe a Botswany

Ostatní články

22. 02. 2013


Úterý 26. února 2013

9. ročník přednáškového cyklu v Zoo Praha

Vydejte se s námi do světa! Zajímavé exkurze do vzdálených koutů světa začínají každé úterý od ledna do března 2013 od 17.00 ve Vzdělávacím centru pražské zoo. Vstupné na přednášku 50 Kč. 

26. 2. Fotosafari v národních parcích Zimbabwe a Botswany - Radek Klimeš
Vydejte se s námi na expediční fotovýpravu africkou přírodou v národních parcích a rezervacích. Vzácné chvíle velké migrace početných stád pakoňů a zeber, za kterými se táhnou i šelmy. Radek Klimeš se zabývá dlouhodobě aktivitami ochrany přírody a účastí na projektech jako "Serengeti nesmi zemřít" se vypracoval v uznávanou osobnost nejen mezi odborníky. Umožní předávání zkušeností s fotografováním krajiny, zvířat v divoké přírodě.

 

Cestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo PrahaCestovatelská setkání, (c) Václavík, Zoo Praha


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní