Den na pólech

Ostatní články

20. 02. 2013


Neděle 24. února 2013

Oslavte Mezinárodní den ledního medvěda v pražské zoo!

V neděli 24. února proběhnou v Zoo Praha oslavy Mezinárodního dne ledních medvědů. Těšit se můžete na zajímavá videa a fotografie ze života našich medvědů. Pomocí her si budete moci vyzkoušet, jak drsný je život na ledových pólech a jak těžké je sehnat dostatek potravy.

Jistě také zjistíte, že tučňáci rozhodně nejsou oblíbenou kořistí medvědů ledních a naopak se seznámíte s těmi, kdo se v jídelníčku těchto šelem objevují nejčastěji.

Mezinárodní den ledních medvědů vyhlásila POLAR BEARS INTERNATIONAL – přední světová organizace zasazující se o záchranu ledních medvědů a Arktidy. Medvěd lední patří k nejohroženějším druhům na Zemi. Na světě dnes žije asi pětadvacet tisíc ledních medvědů. Podle Amerického geologického průzkumu hrozí, že kvůli ubývání ledu mohou do padesáti let vymřít až dvě třetiny světové populace ledních medvědů. Jak můžete pomoci ledním medvědům i Vy? I to se dozvíte v neděli ve Vzdělávacím centru!

Zajímavosti ze života medvědů v Zoo Praha se dozvíte při speciálních komentovaných setkáních v 11.00 a 14.00 hod.

Foto (c) Petr Slavík, Zoo PrahaFoto (c) Petr Slavík, Zoo Praha

Foto © Petr Slavík, Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní