Návrat divokých koní v TV

Ostatní články

18. 01. 2013


Úterý 22. 1. ve 21.45 na ČT2

 Já se ráda dívám do hlubokých koňských očí, proto se těším na dokument Návrat divokých koní (ČT2, 21:45). Hrdiny filmu jsou čtyři koně Převalského a jejich dramatický převoz, který předloni v červnu uskutečnila pražská zoo z Česka zpět k jejich předkům v západním Mongolsku.

Olga Špátová, dokumentaristka

Nenechte si ujít vysílání dokumentu Návrat divokých koní. Připomeňte si cestu Limy, Korduly, Cassovie a Matyáše do země jejich předků.

Návrat divokých koní. Foto: Jana Ptačinská Jirátová

Zoo Praha se významně zasloužila o přežití posledního druhu divokého koně na planetě. Koně Převalského chováme nepřetržitě od roku 1921 (v Troji od roku 1932). V posledních letech se nám daří organizovat také transporty odchovaných převaláků zpět do Mongolska. Naše snahy můžete podpořit také vy. Stačí zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS PREVALACIMONGOLSKO na 87 777 nebo poukázat libovolnou částku na konto Pomáháme jim přežít, č. ú. 43-6804660247/0100. Cestou přispět je i návštěva zoologické zahrady.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní