Den mořských savců i hrátky s Legem

Ostatní články

09. 01. 2013


Neděle 13. ledna 2013

Mezinárodní den lachtanů, tuleňů a velryb se slaví každoročně vždy desátý lednový den již od roku 1946, kdy byla podepsána mezinárodní úmluva o regulaci velrybářství.

V neděli 13. 1. s námi v Zoo Praha můžete tento den mořských savců oslavit i Vy. Nenechte si ujít jedinečnou podívanou na cvičení lachtanů. Do zajímavostí ze života velryb vás při své přednášce zasvětí veterinář Zoo Praha MVDr. Roman Vodička, Ph.D.

Pokud u nás chcete strávit i nedělní dopoledne je pro vás připraveno Vzdělávací centrum, kde se budete moci ohřát a zároveň si vyzkoušet, jaké nejoriginálnější zvíře jste schopni postavit ze stavebnice Lego.

 • 13.30 - Cvičení lachtanů
 • 14.00 - Zajímavosti ze života velryb (přednáška)
 • 10.00 - 14.00 - Hrajeme si s Legem

Foto (c) Eva Krásová, Zoo PrahaFoto (c) Eva Krásová, Zoo Praha

Foto (c) Eva Krásová, Zoo Praha


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní