Den mořských savců i hrátky s Legem

Ostatní články

09. 01. 2013


Neděle 13. ledna 2013

Mezinárodní den lachtanů, tuleňů a velryb se slaví každoročně vždy desátý lednový den již od roku 1946, kdy byla podepsána mezinárodní úmluva o regulaci velrybářství.

V neděli 13. 1. s námi v Zoo Praha můžete tento den mořských savců oslavit i Vy. Nenechte si ujít jedinečnou podívanou na cvičení lachtanů. Do zajímavostí ze života velryb vás při své přednášce zasvětí veterinář Zoo Praha MVDr. Roman Vodička, Ph.D.

Pokud u nás chcete strávit i nedělní dopoledne je pro vás připraveno Vzdělávací centrum, kde se budete moci ohřát a zároveň si vyzkoušet, jaké nejoriginálnější zvíře jste schopni postavit ze stavebnice Lego.

 • 13.30 - Cvičení lachtanů
 • 14.00 - Zajímavosti ze života velryb (přednáška)
 • 10.00 - 14.00 - Hrajeme si s Legem

Foto (c) Eva Krásová, Zoo PrahaFoto (c) Eva Krásová, Zoo Praha

Foto (c) Eva Krásová, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní