Den mořských savců i hrátky s Legem

Ostatní články

09. 01. 2013


Neděle 13. ledna 2013

Mezinárodní den lachtanů, tuleňů a velryb se slaví každoročně vždy desátý lednový den již od roku 1946, kdy byla podepsána mezinárodní úmluva o regulaci velrybářství.

V neděli 13. 1. s námi v Zoo Praha můžete tento den mořských savců oslavit i Vy. Nenechte si ujít jedinečnou podívanou na cvičení lachtanů. Do zajímavostí ze života velryb vás při své přednášce zasvětí veterinář Zoo Praha MVDr. Roman Vodička, Ph.D.

Pokud u nás chcete strávit i nedělní dopoledne je pro vás připraveno Vzdělávací centrum, kde se budete moci ohřát a zároveň si vyzkoušet, jaké nejoriginálnější zvíře jste schopni postavit ze stavebnice Lego.

 • 13.30 - Cvičení lachtanů
 • 14.00 - Zajímavosti ze života velryb (přednáška)
 • 10.00 - 14.00 - Hrajeme si s Legem

Foto (c) Eva Krásová, Zoo PrahaFoto (c) Eva Krásová, Zoo Praha

Foto (c) Eva Krásová, Zoo Praha


Sup mrchožravý je na Červeném seznamu IUCN od roku 2007 veden v kategorii „ohrožený“ (na Balkáně dokonce kriticky). Letošní mládě, které bylo transportováno do Bulharska, je potomkem samce Chárona a samice Fatimy – rodičovský pár mohou návštěvníci vidět ve Velké voliéře dravců v dolní části Zoo Praha. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Zoo Praha dopravila do Bulharska další mládě supa mrchožravého, které přispěje k navýšení místní populace tohoto ohroženého druhu. Minulý týden byl mladý sup umístěn do pečlivě vybraného hnízda volně žijícího...

Chcete se vyhnout frontám před pokladnami? Doporučujeme elektronickou vstupenku. Má platnost šest měsíců od zakoupení a pořídíte si ji rychle a pohodlně úplně odkudkoli. 
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní