Loučíme se s Vánoci

Ostatní články

07. 01. 2013


10. ledna - zvířata si pochutnají na vánočních stromcích

Přijďte se podívat, jak si zvířata z pražské zoo poradí s vánočním stromem ze Staroměstského náměstí! Na staroměstském vánočním stromě si sloni nebo zubři pochutnají už potřetí. Zvířata si dají nejen větve největšího vánočního stromu v Česku, ale také vánoční stromky, které si nikdo nevybral, a zůstaly prodejcům ve skladech.

Vánoční stromky od lidí, kvůli možným nebezpečným zbytkům na větvích pražská zoo nepřijímá, ale zato je velmi vděčná za krmivo, které návštěvníci a přátelé zahrady nanosili pro zvířata během svátků.

Lidské Vánoce jsou většinou obdobím hodování, zvířata budou hodovat a bavit se i po nich. Ve čtvrtek 10. ledna jim předložíme větve vánočního stromu ze Staroměstského náměstí, na kterých si pochutnají a ještě se s nimi pobaví. Kromě zpestření jídelníčku totiž poslouží jako hračky!

A mohutné částí kmenu, s kterými si zuby neporadí? V zoo využijeme také ty. Zamíří do štěpkovacích strojů a později poslouží jako podestýlkový materiál.

Komu smrkem zpestříme den?

Program krmení vánočními stromky:

 • 12.00 - Jehličí jako hračka pro papoušky ara (expozice velkých papoušků u hlavního vchodu)
 • 13.00 - Sloni si pochutnají i na dřevě (výběh nového pavilonu slonů)
 • 13.30 - Wapiti mají jehličí rádi (expozice Severský les nedaleko nového slonince)
 • 14.00 - Bizoní hody (výběh bizonů v horní části zoo)
 • 14.15 - Zubři nejsou vybíraví (výběh zubrů v horní části zoo)

Gulab a Shanti si na stromcích pochutnají poprvé v novém domově. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní