Bavte zvířata v Zoo Praha!

Ostatní články

02. 01. 2013


Lednové soboty

Lednové soboty v pražské zoo budou patřit zábavě pro zvířata. Každý, kdo vyrobí hračku lvici Aishe či jiným zvířatům ve speciální dílně ve Vzdělávacím centru, získá vstupenku na příští návštěvu za 1 korunu nebo knihu Zoo Praha dle vlastního výběru.

Dílny, v nichž budou návštěvníci vyrábět speciální hračky pro zvířata z pražské zoo, se otevřou v sobotu  5. a 19. ledna. Vzdělávací centrum u hlavního vchodu bude jako dílna fungovat od 10 do 15 hodin. Výrobu hraček zpestří i přednáška trenéra zvířat o tom, co je enrichment i jak správně postupovat při jeho výrobě. Každý, kdo vytvoří hračku pro lvici Aishu, oblíbenou prasnici Boženu nebo ostatní zvířata, získá odměnu. Tou bude vstupenka za 1 korunu na další víkend, kdy zvířata hračky dostanou, nebo kniha z produkce Zoo Praha dle vlastního výběru.

 • Program na 5. a 19. ledna 2013
  10.00
  – Cvičení s lachtany
  10.30 – Enrichment: jak a proč (Vzdělávací centrum, přednáška)
  13.00 – Lachtani se baví

V dílnách bude připraven materiál na výrobu krmných koulí z proutí i dalších hraček. Návštěvníci však mohou přinášet pevné papírové roury z koberce a kartony pečlivě zbavené železných svorek či lepicí pásky. Zvířata uvítají také dobře vydlabané skořápky kokosových ořechů. Zvířata si hračky, které jim návštěvníci vyrobí, užijí  12. a 26. ledna. Jednotlivá zastavení zpestří výklad školeného pracovníka zoo.

 • Zvířata se baví 12. a 26. ledna
  10
  .00 – Žirafy a štětkouni (Africký dům)
  11.00 – Tayry (Areál malých amerických šelem ve střední části zoo)
  12.00 – Prase Božena (Dětská zoo)
  13.00 – Šelmy (Pavilon kočkovitých šelem a terárií)

 

Enrichment znamená obohacení života zvířat v lidské péči tak, aby  se zabavila a došlo k jejich přirozené aktivaci. Prvky enrichmentu jsou v moderních zoologických zahradách nedílnou součástí chovu.

Lachtani se baví rádi. Vytvořte jim hračku! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní