Bavte zvířata v Zoo Praha!

Ostatní články

02. 01. 2013


Lednové soboty

Lednové soboty v pražské zoo budou patřit zábavě pro zvířata. Každý, kdo vyrobí hračku lvici Aishe či jiným zvířatům ve speciální dílně ve Vzdělávacím centru, získá vstupenku na příští návštěvu za 1 korunu nebo knihu Zoo Praha dle vlastního výběru.

Dílny, v nichž budou návštěvníci vyrábět speciální hračky pro zvířata z pražské zoo, se otevřou v sobotu  5. a 19. ledna. Vzdělávací centrum u hlavního vchodu bude jako dílna fungovat od 10 do 15 hodin. Výrobu hraček zpestří i přednáška trenéra zvířat o tom, co je enrichment i jak správně postupovat při jeho výrobě. Každý, kdo vytvoří hračku pro lvici Aishu, oblíbenou prasnici Boženu nebo ostatní zvířata, získá odměnu. Tou bude vstupenka za 1 korunu na další víkend, kdy zvířata hračky dostanou, nebo kniha z produkce Zoo Praha dle vlastního výběru.

 • Program na 5. a 19. ledna 2013
  10.00
  – Cvičení s lachtany
  10.30 – Enrichment: jak a proč (Vzdělávací centrum, přednáška)
  13.00 – Lachtani se baví

V dílnách bude připraven materiál na výrobu krmných koulí z proutí i dalších hraček. Návštěvníci však mohou přinášet pevné papírové roury z koberce a kartony pečlivě zbavené železných svorek či lepicí pásky. Zvířata uvítají také dobře vydlabané skořápky kokosových ořechů. Zvířata si hračky, které jim návštěvníci vyrobí, užijí  12. a 26. ledna. Jednotlivá zastavení zpestří výklad školeného pracovníka zoo.

 • Zvířata se baví 12. a 26. ledna
  10
  .00 – Žirafy a štětkouni (Africký dům)
  11.00 – Tayry (Areál malých amerických šelem ve střední části zoo)
  12.00 – Prase Božena (Dětská zoo)
  13.00 – Šelmy (Pavilon kočkovitých šelem a terárií)

 

Enrichment znamená obohacení života zvířat v lidské péči tak, aby  se zabavila a došlo k jejich přirozené aktivaci. Prvky enrichmentu jsou v moderních zoologických zahradách nedílnou součástí chovu.

Lachtani se baví rádi. Vytvořte jim hračku! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní