Ptáci - poslové jara

Ostatní články

08. 02. 2013


Kvízová zoostezka - 11. – 24. února 2013

Ačkoli probíhají jarní prázdniny v měsíci únoru, ptačí obyvatelé zoo se již na jaro netrpělivě připravují. Seznamte se s některými z nich, otestujte si svoje znalosti o ptácích a můžete i vyhrát!

Stačí si u hlavního vchodu vzít soutěžní tiket a navštívit 10 stanovišť ve spodní části zoo. Správné odpovědi vyplnit do hracího tiketu a ten pak vhodit do schránky u hlavního východu (u Pavilonu plyšáků). 

V pondělí 25. února 2013 vyhlásíme 5 nejlepších řešitelů, kteří získají upomínkové předměty ze Zoo Praha.

Otázky najdete u expozice arů (1), u Velké voliéry dravců (2), u rybníka pod lanovkou (3), u expozice člunozobců (4), na lávce v Ptačích mokřadech (5), v pavilonu Sečuán (6), u expozice pelikánů (7), u voliér dravců (8), u expozice plameňáků ve Vodním světě (9) a v pavilonu tučňáků (10)

 

Kvízová zoostezka, (c) Zoo PrahaKvízová zoostezka, (c) Zoo Praha


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní