Masopust v zoo

Ostatní články

06. 02. 2013


Neděle 10. února 2013 - přidejte se k průvodu masek v Zoo Praha!

Masopust, foto (c) Zoo PrahaMasopust, foto (c) Zoo PrahaMasopustní karneval máme spojený s rejem a tancem masek. Tato tradice v posledních letech ožívá na mnoha místech, tradicí se stala i v pražské zoo. Také letos vás zveme k účasti v průvodu masek.

Každé dítě, které dorazí v neděli 10. února do Zoo Praha v masce nebo převleku zvířete, získá vstup za 1 Kč!

Masopustní průvod masek vyrazí od Vzdělávacího centra přesně ve 13 hodin a projde spodní částí zoo. Na své cestě pozdraví mládě pandy červené Akima a další oblíbená zvířata. Průvod bude zakončený velkolepým žonglérským představením.

Kdo přijde do zoo bez masky, zoufat nemusí. Od 10 hodin bude ve Vzdělávacím centru probíhat tvůrčí dílna, kde si návštěvníci mohou masku sami vyrobit. Kromě papírových škrabošek budou k dispozici i face-paintingové barvy. Při tvorbě masek se budou moci návštěvníci inspirovat našimi zvířaty.
 

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní