Vánoce v Zoo Praha

Ostatní články

18. 12. 2012


24. - 31. prosince 2012

Vánoční strom v Zoo PrahaVánoční strom v Zoo PrahaVe vánočním období připravila Zoo Praha pro návštěvníky velmi atraktivní program. Na Štědrý den mohou všechny děti vyrazit do zoo za 1 korunu. 27. a 28. prosince navíc nabídneme zcela unikátní možnost navštívit nové slonice ze Srí Lanky.

Bohatý vánoční program v pražské zoo začíná již na Štědrý den. Sváteční návštěva nabízí možnost popřát zvířatům a přinést jim něco na zub. Zaměstnanci zoo chystají pro své svěřence nadílku v podobě vánočních komentovaných krmení, která jistě potěší nejen zvířata, ale i návštěvníky. Dozvíte se, kdo si, podobně jako lidé, pochutná na Štědrý den na rybě, kdo dodržuje bonton ohledně oblečení ke svátečnímu stolu nebo která zvířata zajímá spíše obal dárku než jeho obsah.

Malý dárek jsme připravili také pro všechny děti – ty mají 24. prosince vstup do zoo pouze za 1 korunu. Zoo je otevřena do 14 hodin.

I zvířata dostanou své balíčkyI zvířata dostanou své balíčkyNávštěvníci se na Štědrý den mohou těšit na tato komentovaná krmení:
 • 10.00 – hrabáči
 • 10.30 – šikovný Pedro (cvičení s kání Harrisovou v amfiteátru lachtanů)
 • 11.00 – tučňáci
 • 12.00 – velbloudi
 • 12.30 – losi
 • 13.00 – gorily, kočkovité šelmy
 • 13.30 – lachtani

 

Návštěvníci mohou během Vánoc donést něco dobrého také zvířatům. Tvrdé pečivo, čerstvé či sušené ovoce a zeleninu, ořechy nebo piškoty je možné zanechat u hlavního vchodu.

27. a 28. prosince nabídneme všem příznivcům slonů unikátní možnost přijít se podívat na Tamaru a Janitu, dvě nové mladé slonice. Pavilon velkých savců, v němž žijí, se zcela výjimečně otevře ve čtvrtek a pátek vždy od 9 do 12 hodin. Návštěvníci budou mít příležitost přihlížet cvičení, koupání nebo krmení slonic i dozvědět se vše zajímavé o jejich životě.

Silvestr v Zoo Praha bude klidný a pohodový. Aby se návštěvníci zvládli připravit na večerní oslavy, zavírá zoo ve 14 hodin. Pro všechny, kteří přijdou, je připraven zajímavý program komentovaných krmení.

Silvestrovskou vycházku v zoo zpestří tato komentovaná krmení:

 • 10.00 – hrabáči
 • 10.30 – šikovný Pedro (cvičení s kání Harrisovou v amfiteátru lachtanů)
 • 11.00 – tučňáci
 • 12.00 – velbloudi
 • 12.30 – losi
 • 13.00 – gorily, mezi plazy
 • 13.30 – lachtani, velké želvy

 

Až do konce roku probíhají vždy v pátek a sobotu také oblíbené noční prohlídky. Skupiny 25 návštěvníků vedené zkušeným průvodcem vyráží od hlavního vchodu v 17.00, 17.30 a 18.00 za tygry a dalšími kočkovitými šelmami, velkými želvami nebo tučňáky. První skupina je určená rodinám s dětmi, kterým průvodce přizpůsobí tempo i výklad, ostatní výpravy jsou určeny dospělým návštěvníkům. Cena prohlídky je 250 korun pro dospělé, 160 pro děti. V ceně je vstup do zoo, výklad průvodce a parkování.

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní