Amazonie

Ostatní články

13. 12. 2012


Výtvarná soutěž pro školy

Zoo Praha vyhlašuje výtvarnou soutěž pro ZŠ a SŠ s názvem AMAZONIE.

Vítěný návrh, © architektonický ateliér Len+KVítěný návrh, © architektonický ateliér Len+KPozvánka na výstavu
Zoo Praha zveřejnila plány na přestavbu starého Pavilonu velkých savců v nový pavilon nazvaný Amazonie, který osídlí největší skupina zvířat z Jižní Ameriky „pod jednou střechou“ v Evropě. Návštěvníci se mohou těšit na zvířata, jako jsou kapustňáci, jaguáři, harpyje, vřešťani a mnoho dalších. Vítězný návrh architektů z ateliéru Len+K bude od 1. 12. 2012 do 16. 12. 2012 vystaven v konírně Trojského zámku a následně v Galerii Gočárovy domy v Zoo Praha.
Žáci se mohou přijít s návrhem na budoucí podobu a osazenstvo pavilonu Amazonie seznámit a nechat se inspirovat. K čemu? K výtvarnému zpracování toho, na co se v budoucím pavilonu nejvíce těší, jak si ho představují a jaká očekávání a představy v nich vyvolává.

Pravidla soutěže
Do soutěže se mohou zapojit jednotlivci a kolektivy základních a středních škol pod vedením svých pedagogů. Cílem je výtvarně ztvárnit (nakreslit, namalovat, slepit, vymodelovat…) území v povodí největší řeky světa Amazonky (tzv. Amazonii) nebo zvířata, která v něm žijí.
Soutěž je vypsána ve třech samostatných kategoriích:

 • a) mladší žáci 6 – 10 let,
 • b) starší děti 11 – 15 let,
 • c) studenti 16 – 18 let.

 

Výsledná díla vyfotografujte a obrázky zašlete elektronicky nejpozději do 28. 2. 2013 na emailovou adresu amazonie@zoopraha.cz. Součástí zásilky musí být kontakt na autory, třídní kolektiv (adresa školy, kontaktní jméno, telefon).

Z došlých fotografií vybere komise složená ze zástupců zoo a ateliéru Len+K tři nejlepší díla z každé kategorie. Vítězní jednotlivci a kolektivy získají možnost exkluzivní návštěvy Zoo Praha s průvodcem, včetně návštěvy zázemí a setkání s chovateli i jedním z jihoamerických živočichů z pražské zoo. Součástí odměny budou také upomínkové předměty ze Zoo Praha.

Vítězná díla budou po ukončení soutěže vystavena za účasti jejich autorů v Zoo Praha.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní