Přilétla k nám zima

Ostatní články

11. 12. 2012


Sobota 15. prosince 2012

Vydejte se s námi v sobotu 15. 12. objevovat ptačí obyvatele zimní Vltavy! Část řeky pod pražskou zoologickou zahradou je významné zimoviště ptáků. Na zimu sem zalétají poláci chocholačky, poláci velcí, volavky popelavé, kormoráni, racci, čírky a další vodní ptáci. Budete-li mít štěstí, některé z těchto zimních návštěvníků v sobotu uvidíte.

Sraz ornitologických nadšenců  je v 8.30 před hlavním vchodem do zoo. S sebou si nezapomeňte vzít teplé oblečení a dalekohled! Ornitologická vycházka je pro vás připravena zdarma!  

Ornitologická vycházka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaOrnitologická vycházka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Ornitologická vycházka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní