Zvířata se baví

Ostatní články

09. 01. 2013


Sobota 12. ledna

Lednové soboty jsou v Zoo Praha věnovány zábavě zvířat. Přijďte se už 12. ledna podívat, jak vypadají hračky pro zvířata ze zoo a co všechno může k zábavě posloužit jako tak zvaná enrichmentová pomůcka.

Minulou sobotu strávilo velké množství návštěvníků část dne ve Vzdělávacím centru zoologické zahrady, kde si mohli vyzkoušet vytváření enrichmentových pomůcek. Jedná se o předměty, které slouží k vyplnění volného času chovaných zvířat a udržují je aktivní a v pohodě.

V rukých šikovných návštěvníků vzniklo nepřeberné množství proutěných koulí, hraček ve tvaru ryby vytvořených z plastových hadic nebo tzv. piñat – figurín zvířat vyrobených z kartonu.

Přijďte se v sobotu podívat, jak se budou zvířatům tyto hračky líbit!

 • 10.00 - Překvapení pro žirafy a štětkouny (Africký dům)
 • 11.00 - Tayry se baví (Areál malých amerických šelem)
 • 12.00 - Zábava s Boženkou (výběh prasete přeštického v areálu Dětské zoo)
 • 13.00 - Jak se zabaví kočkovité šelmy? (Pavilon kočkovitých šelem a terárií)

Tygr s piňatou. Foto: František Šusta, Zoo Praha 

Zvířata budeme bavit až do konce měsíce. 19. ledna se Vzdělávací centrum od 10 do 15 hodin opět promění v dílnu na výrobu enrichmentových pomůcek pro zvířata. Kdo žirafám, šťekounům nebo tygrům "hračku" vyrobí, získá za odměnu knihu z produkce Zoo Praha, nebo vstupenku za 1 korunu na 26. ledna, kdy zvířata návštěvky vyrobené hračky vyzkouší.

 


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní