Zvířata se baví

Ostatní články

09. 01. 2013


Sobota 12. ledna

Lednové soboty jsou v Zoo Praha věnovány zábavě zvířat. Přijďte se už 12. ledna podívat, jak vypadají hračky pro zvířata ze zoo a co všechno může k zábavě posloužit jako tak zvaná enrichmentová pomůcka.

Minulou sobotu strávilo velké množství návštěvníků část dne ve Vzdělávacím centru zoologické zahrady, kde si mohli vyzkoušet vytváření enrichmentových pomůcek. Jedná se o předměty, které slouží k vyplnění volného času chovaných zvířat a udržují je aktivní a v pohodě.

V rukých šikovných návštěvníků vzniklo nepřeberné množství proutěných koulí, hraček ve tvaru ryby vytvořených z plastových hadic nebo tzv. piñat – figurín zvířat vyrobených z kartonu.

Přijďte se v sobotu podívat, jak se budou zvířatům tyto hračky líbit!

 • 10.00 - Překvapení pro žirafy a štětkouny (Africký dům)
 • 11.00 - Tayry se baví (Areál malých amerických šelem)
 • 12.00 - Zábava s Boženkou (výběh prasete přeštického v areálu Dětské zoo)
 • 13.00 - Jak se zabaví kočkovité šelmy? (Pavilon kočkovitých šelem a terárií)

Tygr s piňatou. Foto: František Šusta, Zoo Praha 

Zvířata budeme bavit až do konce měsíce. 19. ledna se Vzdělávací centrum od 10 do 15 hodin opět promění v dílnu na výrobu enrichmentových pomůcek pro zvířata. Kdo žirafám, šťekounům nebo tygrům "hračku" vyrobí, získá za odměnu knihu z produkce Zoo Praha, nebo vstupenku za 1 korunu na 26. ledna, kdy zvířata návštěvky vyrobené hračky vyzkouší.

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní