Křest žirafích mláďat

Ostatní články

06. 12. 2012


Neděle 9. prosince 2012

Slavnostní křtiny posledních narozených mláďat žirafy Rothschildovi proběhnou již tuto neděli 9. 12. 2012 ve 14 hodin v pavilonu Africký dům, který je po dvouměsíční rekonstrukci opět přístupný návštěvníkům.

Kmotrami dvou žirafích slečen se stanou stříbrné olympijské medailistky a členky vítězného týmu Fed Cup 2012, tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková.

Žirafa Rothschildova je nejohroženější poddruh žirafy. V Zoo Praha je chována od roku 1970 a dodnes zde bylo odchováno 74 mláďat.

Žirafa Rothschildova - dcera Diany, Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaŽirafa Rothschildova - dcera Diany, Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Žirafa Rothschildova - dcera Diany, Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní