Z daru pana Rákose vystavíme pavilon pro papoušky

Ostatní články

03. 12. 2012


Sobota 1. prosince 2012

Podplukovník Milan Laniak převzal cenu Divoký Richard z rukou ředitele zoo Miroslava Bobka a Jiřího Menzela. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaPodplukovník Milan Laniak převzal cenu Divoký Richard z rukou ředitele zoo Miroslava Bobka a Jiřího Menzela. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaDíky daru pana Stanislava Rákose vyroste v zoo příštích letech expozice pro velké papoušky včetně nejvzácnějších arů Learových. Zoo panu Rákosovi udělila in memoriam cenu Velkého Richarda.

Součástí Setkání sponzorů 1. prosince 2012 bylo už tradičně předání Richardů, tedy cen pro nejvýznamnější sponzorské počiny i nefinanční pomoc pražské zoo. Velkého Richarda, cenu za výjimečný sponzorský počin jednotlivce, získal in memoriam pan Stanislav Rákos.

„Daru pana Rákose si nesmírně vážíme. Ředitel zoo podobný dar přijímá jednou za život. U pavilonu instalujeme panu Rákosovi pamětní desku, která bude připomínat jeho velkorysost,“ řekl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Dlouholetý milovník papoušků daroval pražské zoo prostředky na vybudování nové expozice pro velké papoušky. Soustavu prostorných, pro návštěvníky částečně průchozích voliér, obydlí například kakaduové palmoví, arové hyacintoví, nestoři kea nebo nejvzácnější ptačí obyvatelé zoo, zcela mimořádní arové Learovi. Nová expozice nahradí do dvou let lineární řadu voliér vedoucí od expozice pand červených k Velké voliéře dravců.

Cena Divoký Richard putovala za „divoké“ přistání na nezpevněné ploše v Mongolsku podplukovníkovi Milanu Laniakovi a dopravnímu letectvu Armády České republiky. Malý Richard zamířil do Trojského gymnázia.

Ceny Richard rozdává Zoo Praha od roku 2009 těm, kteří byli zahradě nejvýznamnějšími partnery. Richardi jsou udělováni ve třech kategoriích – Velký Richard pro zástupce korporátní sféry či skutečně významný sponzorský počin jednotlivce, Malý Richard pro dětské sponzory a školy a Divoký Richard jako ocenění vtipu, nápaditosti a kreativity u projektu založeném na sponzorské bázi. Mezi předchozími laureáty ceny můžeme zmínit kameramana Zoo Praha Sergeje Kondakova, společnost NOWACO nebo někdejšího ředitele zoo Petra Fejka.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní