ADOPTUJEŠ MĚ?

Ostatní články

27. 11. 2012


Ropucha jihoafrická

Vánoční kampaň r. 2012 jsme pojali v úplně novém grafickém hávu. Namísto bílého pozadí reprezentují kampaň barevné plochy s vánočními a zimními symboly.

Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Ropucha jihoafrická je ukázkou toho, že žáby nemusejí nutně žít jen na vlhkých místech.

Ve své domovské Africe obývá především polopouště takzvaného karoo, známé extrémním suchem a značnými výkyvy teplot, které v létě šplhají přes 40 °C a v zimě mohou padat pod bod mrazu. Dospělé ropuchy tyto extrémy vydrží, vodu ke svému vývoji potřebují pouze pulci. Spokojí se však i s malou kaluží nebo jen s prohlubní vytvořenou otiskem kopyta, zaplněnou dešťovou vodou.

Cena adoptivního rodičovství: 1000 Kč/rok. Více informací o adopci najdete zde.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní