ADOPTUJEŠ MĚ?

Ostatní články

27. 11. 2012


Ropucha jihoafrická

Vánoční kampaň r. 2012 jsme pojali v úplně novém grafickém hávu. Namísto bílého pozadí reprezentují kampaň barevné plochy s vánočními a zimními symboly.

Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Ropucha jihoafrická je ukázkou toho, že žáby nemusejí nutně žít jen na vlhkých místech.

Ve své domovské Africe obývá především polopouště takzvaného karoo, známé extrémním suchem a značnými výkyvy teplot, které v létě šplhají přes 40 °C a v zimě mohou padat pod bod mrazu. Dospělé ropuchy tyto extrémy vydrží, vodu ke svému vývoji potřebují pouze pulci. Spokojí se však i s malou kaluží nebo jen s prohlubní vytvořenou otiskem kopyta, zaplněnou dešťovou vodou.

Cena adoptivního rodičovství: 1000 Kč/rok. Více informací o adopci najdete zde.


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.




Přihlášení k newsletteru



ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní