Medvědi oslavili narozeniny

Ostatní články

25. 11. 2012


Sobota 24. listopadu

Lední medvědi v Zoo Praha dnes oslavili narozeniny. Chovatelé pro ně připravili speciální ledovou zmrzlinu s ovocem a kusy lososů, které zoo věnovala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

 

Ve 14.00 vypustili chovatelé medvědy k připravenému překvapení. Medvědi ihned vyběhli směrem ke zmrzině, aby si s ní chvíli divoce hráli a poté v poklidu dobývali dobroty zamražené v ledu. Akci přihlížely stovky návštěvníků.

Foto (c) Tomáš Adameck, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adameck, Zoo Praha

Foto (c) Tomáš Adameck, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adameck, Zoo Praha

Foto (c) Tomáš Adameck, Zoo Praha


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní