Medvědi oslavili narozeniny

Ostatní články

25. 11. 2012


Sobota 24. listopadu

Lední medvědi v Zoo Praha dnes oslavili narozeniny. Chovatelé pro ně připravili speciální ledovou zmrzlinu s ovocem a kusy lososů, které zoo věnovala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

 

Ve 14.00 vypustili chovatelé medvědy k připravenému překvapení. Medvědi ihned vyběhli směrem ke zmrzině, aby si s ní chvíli divoce hráli a poté v poklidu dobývali dobroty zamražené v ledu. Akci přihlížely stovky návštěvníků.

Foto (c) Tomáš Adameck, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adameck, Zoo Praha

Foto (c) Tomáš Adameck, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adameck, Zoo Praha

Foto (c) Tomáš Adameck, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní