ADOPTUJEŠ MĚ?

Ostatní články

27. 11. 2012


Chřestýš kostkovaný

Vánoční kampaň r. 2012 jsme pojali v úplně novém grafickém hávu. Namísto bílého pozadí reprezentují kampaň barevné plochy s vánočními a zimními symboly.

Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Chřestýš kostkovaný je se svými dvanácti kilogramy jedním z největších jedovatých hadů světa.

Obývá suché borové lesy a slaniska americké Floridy a blízkého okolí. Loví hlavně menší savce, které dokáže vypátrat i v naprosté tmě díky dvěma jamkám vpředu na tlamě. V nich se ukrývají receptory schopné zachytit teplo vyzařované tělem kořisti.

Podobně jako jiní chřestýši svá vejce neklade, ale zadržuje je do okamžiku líhnutí v těle a na svět přivádí až živá mláďata.

Cena adoptivního rodičovství: 1500 Kč/rok. Více informací o adopci najdete zde.


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní