ADOPTUJEŠ MĚ?

Ostatní články

27. 11. 2012


Chřestýš kostkovaný

Vánoční kampaň r. 2012 jsme pojali v úplně novém grafickém hávu. Namísto bílého pozadí reprezentují kampaň barevné plochy s vánočními a zimními symboly.

Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Chřestýš kostkovaný je se svými dvanácti kilogramy jedním z největších jedovatých hadů světa.

Obývá suché borové lesy a slaniska americké Floridy a blízkého okolí. Loví hlavně menší savce, které dokáže vypátrat i v naprosté tmě díky dvěma jamkám vpředu na tlamě. V nich se ukrývají receptory schopné zachytit teplo vyzařované tělem kořisti.

Podobně jako jiní chřestýši svá vejce neklade, ale zadržuje je do okamžiku líhnutí v těle a na svět přivádí až živá mláďata.

Cena adoptivního rodičovství: 1500 Kč/rok. Více informací o adopci najdete zde.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní