ADOPTUJEŠ MĚ?

Ostatní články

27. 11. 2012


Chřestýš kostkovaný

Vánoční kampaň r. 2012 jsme pojali v úplně novém grafickém hávu. Namísto bílého pozadí reprezentují kampaň barevné plochy s vánočními a zimními symboly.

Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Chřestýš kostkovaný je se svými dvanácti kilogramy jedním z největších jedovatých hadů světa.

Obývá suché borové lesy a slaniska americké Floridy a blízkého okolí. Loví hlavně menší savce, které dokáže vypátrat i v naprosté tmě díky dvěma jamkám vpředu na tlamě. V nich se ukrývají receptory schopné zachytit teplo vyzařované tělem kořisti.

Podobně jako jiní chřestýši svá vejce neklade, ale zadržuje je do okamžiku líhnutí v těle a na svět přivádí až živá mláďata.

Cena adoptivního rodičovství: 1500 Kč/rok. Více informací o adopci najdete zde.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní