ADOPTUJEŠ MĚ?

Ostatní články

21. 11. 2012


Orlosup bradatý

Vánoční kampaň r. 2012 jsme pojali v úplně novém grafickém hávu. Namísto bílého pozadí reprezentují kampaň barevné plochy s vánočními a zimními symboly.

Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Orlosup bradatý je velký dravec z hor Starého světa, nezaměnitelný díky černému vousu a červeným očím. Zvláštní je uzpůsobením k požírání vaziva a kostí. Když jsou kosti příliš velké, pouští je z výšky na skálu, aby se roztříštily na menší části.

Pražský pár žije v zoo od roku 1971 a vzhledem k věku se již nerozmnožuje. Samec však v roli adoptivního rodiče pravidelně vychovává mláďata z jiných zoo. Ta jsou poté vypouštěna do Alp v rámci programu návratu druhu do míst, kde byl kdysi vyhuben.

Cena adoptivního rodičovství: 3000 Kč/rok. Více informací o adopci najdete zde.


Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména denního počtu návštěvníků, nošení roušek a...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní