ADOPTUJEŠ MĚ?

Ostatní články

21. 11. 2012


Orlosup bradatý

Vánoční kampaň r. 2012 jsme pojali v úplně novém grafickém hávu. Namísto bílého pozadí reprezentují kampaň barevné plochy s vánočními a zimními symboly.

Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Vánoční kapmań - ADOPTUJEŠ ME?Orlosup bradatý je velký dravec z hor Starého světa, nezaměnitelný díky černému vousu a červeným očím. Zvláštní je uzpůsobením k požírání vaziva a kostí. Když jsou kosti příliš velké, pouští je z výšky na skálu, aby se roztříštily na menší části.

Pražský pár žije v zoo od roku 1971 a vzhledem k věku se již nerozmnožuje. Samec však v roli adoptivního rodiče pravidelně vychovává mláďata z jiných zoo. Ta jsou poté vypouštěna do Alp v rámci programu návratu druhu do míst, kde byl kdysi vyhuben.

Cena adoptivního rodičovství: 3000 Kč/rok. Více informací o adopci najdete zde.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní