Křtiny komodských draků

Ostatní články

15. 11. 2012


Sobota 17. listopadu 2012

Varan komodský, foto (c) Tomáš AdamecVaran komodský, foto (c) Tomáš AdamecSobota bude v Zoo Praha věnována nejmohutnějším ještěrům světa. Přijďte s námi pokřtít dvě mláďata z poslední Arančiny snůšky! Začínáme ve 14.00 ve Vzdělávacím centru.

Zoo Praha se může pochlubit pomyslným titulem varaní velmoci. Samice varana komodského Aranka totiž snesla největší počet snůšek mimo Indonésii., hned šest. Samice, která je na druhém místě, se přitom množila "jen" třikrát!

Nenechte si ujít setkání s mláďaty z poslední šesté snůšky! Originální jména jim dá kreslíř komiksů Štěpán Mareš, který se svými ilustracemi podílel na posledním - varaním - vydání časopisu Trojský koník.

Komodský drak, jak varana komodského nazývají původní obyvatelé ostrova Komodo, je jedním ze silně ohrožených druhů. Ve volné přírodě žije posledních 5000 jedinců! Z toho důvodu vznikají po celém světě tzv. záložní chovy, které mají za úkol vytvořit v lidské péči populaci, jejíž potomci budou moci být ve vhodných lokalitách navráceni do přírody. Zoologická zahrada drží díky samici Arance světové prvenství v počtu snůšek, letošní šestou snůškou Aranka dorovnala také světový rekord v počtu vylíhlých mláďat - 45!

Na své si přijdou i ti nejmenší návštěvníci. Protože o varanech se mnohdy mluví jako o strašidelných komodských dracích budete si moci tuto sobotu složit vlastního létajícího draka. Drak, kterého v zoo vytvoříte, bude podzimně kouzelný. Nepotřebuje totiž ke svému letu silný vítr, létat s ním můžete i v místnosti.

 

Draci Štěpána Mareše v Trojském koníku

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní