Pomozte sčítat slípky

Ostatní články

15. 11. 2012


Neděle 18. listopadu 2012

Slípka s kroužkem, foto (c) Martin SmrčekSlípka s kroužkem, foto (c) Martin SmrčekV zoologické zahradě v Praze žije kromě exotických chovanců i velké množství volně žijících druhů, které zde jednoduše najdou potravu. Kromě běžných druhů jako jsou sýkorky nebo hrdličky, najdete v Zoo Praha také nenápadnou slípku zelenonohou (Gallinula chloropus).

Tento chřástalovitý pták je zde dost početný a už několik let je pravidelně sledován a značen barevnými kroužky. Každý rok pak probíhá sčítání slípek s cílem odečíst co nejvíce kroužků. Tím je možné zjistit mnoho zajímavostí ze života slípek, například kde se vyskytují v průběhu roku, kam se vydávají po skončení hnízdění atd.).

Pokud máte zájem vyzkoušet si práci ornitologa a stát se na den sčítacím komisařem zaregistrujte se urychleně na telefonu 296 112 116 nebo na e-mailové adrese caltova@zoopraha.cz. Letošní podzimní termín byl určen na neděli 18. 11. 2012 od 13 hodin.
 
Na sčítání s sebou určitě nezapomeňte teplé oblečení, dalekohled, fotoaparát, zápisník a tužku.
 
Těšíme se na všechny sčítací komisaře!

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní