Otvíráme Zookroužek pro předškoláky

Ostatní články

02. 10. 2012


Nový čtvrteční Zookroužek pro děti ve věku od 5 do 7 let!

Zookroužek zaujme všechny malé přírodovědce se zájmem o život nejen ve výbězích zoo, nýbrž také ve volné přírodě.

Malí biologové, ve věku od 5 do 7 let, se na 90-ti minutových setkáních dozví vše o fungování přírody a vztazích mezi jednotlivými složkami ekosystému, zajímavosti ze zákulisí zoo a nahlédnou třeba i pod pokličku vědeckého systému. Během schůzek vyráží obvykle Zookroužek na výpravy po areálu zoo a zkoumá život ve výbězích i mimo ně. Občas dojde i na setkání s některým ze zvířat chovaných v zoo.

První setkání se koná ve čtvrtek 4. října 2012 od 16:00 hodin. Sraz zájemců před hlavním vchodem do zoologické zahrady.

Kde má had ocas? Foto (c) Klára Veselá, Zoo PrahaKde má had ocas? Foto (c) Klára Veselá, Zoo Praha

Kde má had ocas? Foto (c) Klára Veselá, Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní