Týden turistiky v Zoo Praha

Ostatní články

20. 09. 2012


Sobota 22. až neděle 29. září 2012

U příležitosti Světového dne turistiky, který je každoročně stanoven na 27. září,  jsme pro vás v zoo připravili cestovatelský týden. Od soboty 22. 9. do pátku 28. 9. si budete po zoo moci projít zajímavé turistické trasy, z jejichž cílů si jistě vybere každý.

Týdnem turistiky vás provedou symboly loga Zoo Praha, které propůjčily své barvy pěti turistickým trasám. Na své si přijdou milovníci gastronomie, zájemci o historii nebo nadšenci do umění a další.

Rozhledna Obora, foto (c) Archiv Zoo PrahaRozhledna Obora, foto (c) Archiv Zoo Praha

Rozhledna Obora, foto © Archiv Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní