Loučení s hrochy

Ostatní články

14. 09. 2012


Sobota 15. září 2012

Pražské hrochy Slávka, Marušku a Válečka čeká v brzké době stěhování do nového moderního pavilonu v horní části areálu zoo.

Než si v novém domově zvyknou, zmizí dočasně návštěvníkům zoo z očí. Přijďte se s hrochy rozloučit a popřát jim klidné a bezproblémové stěhování!

Speciální komentovaná setkání u výběhu hrochů se uskuteční v sobotu od 10.30 do 16.30 každou hodinu.


Hroši se brzy budou stěhovat. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní